Advert Advert Advert

Mobilya ve Beyaz Eşya ’da Kredi Kartı Dönemi

Mobilya ve Beyaz Eşya ’da Kredi Kartı Dönemi
Mobilya ve Beyaz Eşya ’da Kredi Kartı Dönemi -

ÖTV indiriminden sonra beyaz eşya ve mobilyada kredi kartı kullanımı arttı. BKM tarafından açıklanan verilere göre bu iki sektörde kredi kartı kullanımı yüzde 26 oranında artış gösterdi.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından alınan bilgilere göre ÖTV indirimi mobilya ve beyaz eşya sektöründe kredi kartı kullanımını hareketlendirdi. ÖTV indiriminden faydalanmak isteyen ancak nakit alışveriş yapma imkânı olmayanların fırsatı kaçırmamak için kredi kartı kullanımında çare bulduğunu belirten sektör temsilcileri son zamanlarda alışverişlerde kredi kartı kullanımının artma sebebinin ÖTV indirim imkânı olduğunu söyledi. Her iki sektörde de ÖTV indirimi sonrası ciroların arttığını ve satışların iyi gittiğini belirten yetkililer indirim sayesinde ekonomide de canlanma yaşandığını her açıdan bu uygulamanın çok etkili olduğunu devam edecek olmasının ise tüketici için de çok önemli bir detay olduğunu belirtti.

Artış Yaşandı

BKM’nin mart ayı verileri incelendiğinde Türkiye’de 59,4 milyonu kredi kartı, 120,6 milyonu banka kartı olmak üzere toplamda 180 milyon adet kart bulunuyor. 2017 yılının mart ayı ile 2016 yılının mart ayı arasında kıyaslama yapıldığında ise kredi kartı sayısında yüzde 1 oranında, banka kartı sayısında ise yüzde 7 seviyesinde artış yaşandığı görülüyor.

Mobilya ve Beyaz Eşyada Kredi Kartı Dönemi

BKM verilerine göre mobilya ve beyaz eşya sektöründe yaşanan kredi kartı kullanımı vergi indirimi ile oldukça bağlantılı ve kredi kartı kullanımını indirimin eylül ayının sonuna kadar uzatılması sebebi ile artması bekleniyor. Tüketiciler bu iki sektörden yaptıkları alışverişin 3’te 2’sini taksit ile gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Taksitli alışverişlerde de kredi kartı kullanımı açığa çıkıyor.

ÖTV kredi kartı vergi indirimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!