Ana SayfaEtiketlerRusya

Rusya

Dünya Kupası Biletleri Karaborsaya Düştü

Dünya Kupası bu sene Rusya’da düzenlenirken, futbol aşıkları ülkeye akın etti. Talep fazla bilet az olunca Dünya Kupası biletleri karaborsada satılmaya başladı.

2018 FIFA Dünya Kupası’nın İlk Galibi Belli Oldu!

14 milyar doları geçmesi beklenen maliyeti ile en pahalı Dünya Kupası unvanını alacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası Rusya ekonomisine büyük katkılar sağlayacak.

Dünya Kupası Türkiye’ye de Kazandıracak

Rusya Dünya Kupası’nın ev sahipliğini yapmaya hazırlanırken, bazı Ruslar bu süreçte evlerini kiraya verecek. Kazandıkları parayla ise Türkiye’nin yolunu tutacak.

Rusya’nın Dış Ticaret Fazlası 65,3 Milyar Dolar!

Rusya, dış ticaret fazlası vermeye devam etti. Rusya Federal Gümrük Servisi’nden yapılan açıklamaya göre 4 aylık fazla 65 milyar doları aştı.

Rusya’dan Türkiye’ye Ortak Para Birimi Kullanımı Teklif!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in stratejisti Aleksandr Gelyeviç Dugin, Türkiye’nin, Rusya’nin ve İran’ın; Avrasya para birimine geçmesi gerektiğini söyledi.

Alfa Bank, 2018’de Perakende Kredi Hacmini Artırmayı Planlıyor

Rusya Federasyonu'nun en büyük özel bankası olarak bilinen Alfa Bank, 2018 yılı aralık ayının sonuna kadar perakende kredilerinin hacmini artırmak istediğini açıkladı.

Rusya’da Devletin Bankacılık Sektörüne Olan Payı Arttı

Rusya Federasyonu'nda bankacılık sektöründe 90'lı yıllarından başından bugüne kadar özelleştirme süreci yaşıyor.

Hükümetten Domates Hamlesi Geliyor!

Erdoğan ve Putin arasında yapılan görüşmelerin ardından ilişkiler normalleştirilmeye başlandı. Anlaşılamayan domates ihracatı sonrasında yeni bir karar verildi. Hükümet tarafından yeni bir planın harekete geçirileceği öğrenildi.

Ekonomi Bakanı Domates İçin Tarih Verdi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi katıldığı bir programda konuştu. Domates fiyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya O Yasağı Geri Çekiyor

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan yasak krizi charter seferleri ile zirveye çıkmıştı. Bunun ardından Rusya tarafından yasağın geri çekildiğine dair açıklama yapıldı.

Rusya’dan Önemli Pasaport Açıklaması!

Son günlerde gündemde olan Rusya ile pasaportsuz ülkeye giriş işlemleri hakkında Rus yetkililerden önemli bir açıklama yapıldı. Rus yetkililer belirli kategorilerde vize işlemlerinin kolaylaştırılabileceğini söyledi.

Rusya İle Son Pazarlık Mayıs Ayında

Rusya ile görüşme yapmak üzere giden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son pazarlıkların Mayıs ayında yapılacak görüşmelerde tamamlanacağını açıkladı.