Ülke genelinde zaman zaman gündem olan TRT payı hakkında Üretim Reform Paketi tanıtımında önemli açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü sanayiciler için müjdeli haberi verdi. Elektrik tüketimlerinde TRT payı olduğunu ve bu kapsamda ödenen payların zaman zaman sanayicilere zor dönemler yaşatabildiğini belirten Özlü, yeni uygulama sayesinde sanayicilerin bu konuda rahat bir nefes alacağını söyledi. Son dönemlerde yapılan teşvik, destek ve vergi indirimleri ile üretenin yanında olduklarını ve bu kapsamda yapılan çalışmaların devamının geleceğini belirten Özlü, gerekli görüşmelerin yapıldığını ve sanayiciler için TRT payı ödenme zorunluluğunun kaldırıldığını söyledi.

TRT Payı Kaldırıldı

Sanayicilerin ülkenin ekonomisi için çok önemli bir konumda olduklarını belirten Özlü, ülkenin gelişim ve ilerlemesi için her zaman üretimin devam etmesi gerektiğini, sürekliliğin olması için de gerekli kolaylıkların sağlanması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda çalışmaları yürüttüklerini belirten Özlü, 2015 yılında sanayicilerin TRT’ye ödediği payın 344,2 milyon lira olduğunu, yeni yapılan düzenleme sayesinde bu ödemenin kaldırıldığını söyledi. TRT payının kaldırılması ile TRT’nin desteksiz kalmayacağını belirten Özlü, şans ve talih oyunlarından kesilen paydan TRT’ye aktarım yapılacağını, bundan sonra sanayicinin değil Talih oyunlarının TRT’yi destekleyeceğini söyledi.

Bakanlık İle Görüşüldü

Konunun Maliye Bakanlığı ile görüşüldüğünün altını çizen Özlü, bundan sonraki süreçte sanayicilerden TRT payının alınmamasının ekonomiye olumlu katkılar sağlayacağını, TRT’nin de şans ve talih oyunları ile desteklenmesinin devam edeceğini söyledi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın