Ana SayfaEkonomiÖzlü: TRT Payı Kaldırıldı!

Özlü: TRT Payı Kaldırıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülke genelinde zaman zaman gündem olan TRT payı hakkında Üretim Reform Paketi tanıtımında önemli açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü sanayiciler için müjdeli haberi verdi. Elektrik tüketimlerinde TRT payı olduğunu ve bu kapsamda ödenen payların zaman zaman sanayicilere zor dönemler yaşatabildiğini belirten Özlü, yeni uygulama sayesinde sanayicilerin bu konuda rahat bir nefes alacağını söyledi. Son dönemlerde yapılan teşvik, destek ve vergi indirimleri ile üretenin yanında olduklarını ve bu kapsamda yapılan çalışmaların devamının geleceğini belirten Özlü, gerekli görüşmelerin yapıldığını ve sanayiciler için TRT payı ödenme zorunluluğunun kaldırıldığını söyledi.

TRT Payı Kaldırıldı

Sanayicilerin ülkenin ekonomisi için çok önemli bir konumda olduklarını belirten Özlü, ülkenin gelişim ve ilerlemesi için her zaman üretimin devam etmesi gerektiğini, sürekliliğin olması için de gerekli kolaylıkların sağlanması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda çalışmaları yürüttüklerini belirten Özlü, 2015 yılında sanayicilerin TRT’ye ödediği payın 344,2 milyon lira olduğunu, yeni yapılan düzenleme sayesinde bu ödemenin kaldırıldığını söyledi. TRT payının kaldırılması ile TRT’nin desteksiz kalmayacağını belirten Özlü, şans ve talih oyunlarından kesilen paydan TRT’ye aktarım yapılacağını, bundan sonra sanayicinin değil Talih oyunlarının TRT’yi destekleyeceğini söyledi.

Bakanlık İle Görüşüldü

Konunun Maliye Bakanlığı ile görüşüldüğünün altını çizen Özlü, bundan sonraki süreçte sanayicilerden TRT payının alınmamasının ekonomiye olumlu katkılar sağlayacağını, TRT’nin de şans ve talih oyunları ile desteklenmesinin devam edeceğini söyledi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.