Ana SayfaEtiketlerElektrik

elektrik

Elektrikte Serbest Tüketici Abone Sayısı Haziranda 1,5 Milyonun Altına Geriledi

Elektriğini serbest tüketici olarak kullanan abone sayısı yılın altıncı ayında (Ay bazında) ciddi oranda geriledi. Azalış yüzde 32’nin üzerinde oldu.

Serbest Tüketici Sayısı Yüzde 2,3 Azaldı

Elektriğini serbest tüketici abone olarak kullananların sayısı Mayıs ayında (Ay bazında) yüzde 2,3 geriledi. Elektrikte serbest tüketici abone sayısı Mayıs ayının sonu itibariyle 2 milyon 225 bin 464 aboneye düştü.

2018’de Ekonomi Büyüyecek, Vatandaşlar Ucuz Elektrik Tüketecek!

2018 yılı, Türkiye'nin enerji sektöründeki dışa bağımlılığı kapsamdaki hedefi için milat olacak.

Elektriği Üzerine Almadan Kullanan Yandı!

Boğaziçi Elektrik, elektrik kullanımında, aboneliği üzerine almadan kullanım sağlayan kişilerin “usulsüz kullanım” yaptığını ifade ederek, bu vatandaşlara çağrıda bulundu.

Şubatta Elektrik Kullanımı Arttı

Türkiye’nin elektrik kullanımı şubat ayında yüzde 6,1 oranında arttı.

Borcunu Ödemeyene Destek Yok

Elektrik borcunu ödemeyen çiftçiye tarımsal destek verilmeyecek.

Yaz Saati Uygulaması Zarar Ettirdi

Yaz saatine devam edilerek tasarruf gerçekleştirmeyi hedefleyen hükümet yanıldı, elektrik tüketiminde 350 milyon lira zarar gerçekleşti.

BOTAŞ Doğalgazda Kesintiye Gitti, Elektrik Sorunu Yaşanabilir

Sektör hakkında bilgi veren bir yetkili, BOTAŞ’ın geçtiğimiz haftalarda soğuk hava gerekçesi ile kesintiler yaptığını belirtti.

Elektrik Krizi Derinleşiyor: Sanayide Üretim Durdu!

İstanbul ve çevresi başta olmak üzere pek çok ilde geçen haftadan bu yana meydana gelen elektrik kesintileri vatandaşın tepkisine neden olmaya devam ediyor. Vatandaş elektrik kesintilerine anlam vermeye çalışırken; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada elektrik santrallerine siber saldırı olduğu açıklandı.

Elektriğe Zam Yolda Mı? Spot Elektrik Fiyatları Patladı!

Son günlerde elektrik fiyatlarında anormal artışlar yaşanıyor. Bu artışlar öyle bir hal aldı ki; günlük spot elektrik birim fiyatı yüzde bine varan oranda zamlanarak, geçen hafta bin 900 lirayı buldu.

Elektrik İthalatına Ödediğimiz Para Azaldı!

Ülkemizin en çok para ödediği alanların başında enerji ithalatı geliyor. Özellikle enerjide doğal kaynakları kısıtlı olan Türkiye, enerjiyi ithal etmesinden dolayı sürekli cari açık veriyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına adımlar atan devletimiz de elektrik üretiminde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldi. Bu durum ülkece elektriğe ödediğimiz meblağın azalmasını sağladı.

Operatöre 45 Saniyede Bağlantı

Elektrik dağıtım şirketleri tarafından açılan çağrı merkezlerinde artık operatöre bağlanma süresi 45 saniyeyi aşmayacak. Ülke çapında toplam 9 tane çağrı merkezi açılacak.