Ana SayfaGündemDevlete Borcu Olanlara Döviz Kolaylığı

Devlete Borcu Olanlara Döviz Kolaylığı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Devlete vergi, sigorta ve trafik cezası gibi borçları bulunan kişiler için yeni imkanların getirildiği açıklandı. Yeni yapılandırma sistemi döviz kuru artışından arındırılmış bir şekilde gerçekleştirilecek. 

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı tarafından yeni bir çalışmanın yapıldığı açıklanmıştı. Daha önceki dönemlerde doğal afet gibi mücbir sebeplerin ortaya çıkmasının ardından kamu alacaklarına devlet tarafından otomatik olarak af getirme yetkisinin verildiği biliniyordu. Ancak Maliye Bakanlığı tarafından yeni yapılan çalışmalar sonrasında devlet herhangi bir mücbir sebebe gerek duymadan otomatik olarak af getirilebilmesi için yeni bir düzenleme yaptığı öğrenildi. Maliye Bakanlığı devlete olan borçlular için döviz kolaylığının getirilmesi için yeni bir çalışma yapıldı. 

Yeni yapılandırma sisteminde devlete olan vergi, sigorta ve trafik cezası gibi borçların ödenmesi sırasında döviz kurunda meydana gelen artışın ve farkın yapılandırmaya yansıtılmayacağı öğrenildi. Yeni yapılandırma sisteminde sağlanan kolaylıklara bir yenisi daha eklenirken enflasyon oranlarında da bir indirimin getirilmesine karar verildi. 15 Temmuz 2016 yılından bu yana ödenmemiş ve biriken borçların üzerinden yeni sistemle birlikte gecikme faizlerinin ve zamlarının silineceği yeni enflasyon oranlarına kadar hesaplanacağı belirtilmişti. Daha önceki dönemlerde borçlar yeniden hesaplanırken döviz kuru üzerinden hesaplanıyordu. 

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında yeni yapılandırma sisteminde enflasyon oranı indirimli bir şekilde hesaplanacak. Döviz kurunda meydana gelen artış farklarının borçlara yansıtılmayacağı açıklandı. 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana ödenmemiş olan vergi cezalarının herhangi bir şekilde döviz kuru artışından etkilenmeyeceği öğrenildi. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından konunun görüşülmeye başlandığı açıklandı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.