20 Yıl Vadeli Esnek Ödeme Planlı Konut Kredisi Garanti Bankası’ndan!

0

Garanti Bankası, müşterilerinin kendi istediklerini gibi ödeme yapabilecekleri en uygun konut kredisi imkanını sunuyor.

Garanti Bankası konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen bireyler yılbaşında ikramiye alacaklarsa, 3 ayda bir maaş alıyorlar ya da herhangi bir ek ödeme gelme durumlarına karşın olarak esnek ödemeli ödeme planları oluşturabilmektedirler. Esnek ödeme haricinde eşit taksitli, azalan ve artan taksitli ödeme planı imkanları da sunan banka uygun faizli konut kredisi imkanı sunuyor.

Müşterilerinin ev hayallerini gerçekleştirmek, kredi ödemelerinde onların istediklerini gibi olacak şekilde ödeme planları oluşturan Garanti Bankası, konut kredisini Türk Lirası cinsinden kullandırtmaktadır. Banka 20 yıl vadeye kadar ödeme imkanı sunmaktadır. Erken ödeme yapılması durumunda, erkenden ödenen anaparanın miktarının yüzde 2’si oranı kadar erken ödeme ücreti alınacaktır. Garanti Bankası konut kredisi yalnızca mesken satın alım amacı ile ve gerçek kişiler tarafından kullandırılmaktadır. Banka müşterilerinin satın alacakları konutun ekspertiz değerinin belli bir oranı kadar kredi kullandırmaktadır. Bu oran yüzde 80’dir.

Sabit faizli konut kredisinde aylık kredi ödemelerinin 1 ya da 1’den fazlasının erken ödenmesi istendiği durumlarda, eğer geriye kalan vade süresi 36 ayı geçmiyorsa ödeme yapılan anapara miktarının yüzde 1’lik oranı , geriye kalan vade süresi 36 ayı geçiyorsa yüzde 2’lik oranını geçmeyecek şekilde miktarda masraf talep edilir.

20 yıl vadeli 70 bin Türk Lirası Garanti Bankası konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen bireylerin aylık kredi ödemeleri 878,61 Türk Lirası yapmaktadır. Esnek ödemeli ödeme planı oluşturmak isteyenlerin bankanın ilgili kişilerle ödemelerini oluşturmaları gerekmektedir. Yüzde 1,18 oranında faiz uygulayan banka, 750 Türk Lirası değerinde ekspertiz ücreti almaktadır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın