Ana SayfaEtiketlerFaiz

faiz

Faiz Ve Kar Payı Arasındaki Farklar!

Faiz bankacılık sektörü ile bir bağlantısı olan en azından bir kere bile olsa kredi çekmiş olanların aşina oldukları bir kelimedir. Fakat kar payını çoğalan katılım bankalarıyla yeni yeni duymaya başladığımızı söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden kar payı merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Bu yazımızda kar payını en iyi anlama yolunun faiz ile karşılaştırmak olduğunu düşündüğümüz için faiz ile kar payı arasındaki farkları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Piyasalar Karışık! Gözler Avrupa Merkez Bankası Kararlarında!

ABD’de açıklanan güçlü şirket bilançolarının yükselen tahvil faizleri nedeniyle satış baskısını dengelemesiyle Küresel Piyasalar karışık bir seyir izliyor.

Goldman Sachs: 2018 3. Çeyrekte Faizlerde 150 Baz Puan Artış Olabilir

Salı günü açıklanan Türkiye Mart dönemi enflasyon rakamları sonrasında Goldman Sachs enflasyon ile para politikası hakkında açıklamalarda bulundu.

Bankaların Kârı Son 14 Aylık Dönemin En Hızlı Düşüşü Yaşadı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından bankaların şubat ayına ait verileri açıklandı.

Donald Trump’ın ABD Başkanı Olması Türkiye Bankacılık Sektörünü Nasıl Etkiler?

ABD seçimlerinden zaferle ayrılan Donald Trump hali hazırda başkanlık koltuğuna oturmuş değil. Donald Trump’ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla hem ABD ekonomisinde hem de dünya ekonomisinde değişimler olacak. Peki, Donald Trump’ın başkan olması Türk bankacılık sektörüne etkisi nasıl olur?

Bugünün Dolar Fiyatları 16 Aralık 2016

Piyasalar hafta sonu tatiline giriş yaparken, dolar 3.50 TL’nin altında seyrediyor. Euro ise 3.65 TL dolaylarında işlem görüyor.

FED ‘in Faiz Kararı Türkiye Ekonomisini Nasıl Etkiler?

Tüm dünya özellikle gelişmekte olan ülkeler ABD’nin merkez bankası Fed ‘in kararları ile yakından ilgileniyor. FED ‘in yılın son toplantısında faiz artırımı kararı piyasalarda sürpriz bir karar olarak fiyatlanmasa da yine de ekonomik parametreler dolar yönüne döndü. Bu yazımızda Fed ’in verdiği faiz kararının ve vereceği faiz kararlarının ekonomiyi nasıl etkileyeceğini inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

KOSGEB’den Faizsiz Kredi Desteği 19 Aralık’tan İtibaren Başlayacak

Son olarak KOSGEB’in KOBİ’lere sunduğu 50 bin TL üst limitli faizsiz kredi desteği için yapılacak olan başvuruların 19 Aralık tarihinden itibaren başlayacağı duyuruldu. Faizsiz kredi desteğinden faydalanabilmek için, KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanında bulunan kayıtlarının güncel olması gerekiyor.

Altın Fiyatları Dibi Gördü

Çarşamba günü ABD’de gerçekleşecek olan FED toplantısından çıkacak olan kararlar piyasada dört gözle beklenirken, faiz artışı kararı alınacağı yönündeki öngörüler altın fiyatlarında düşüşe sebep oldu. Altının ons fiyatı son 10 ay içerisindeki en düşük seviyeyi gördü. Çeyrek altın satışı 216 TL seviyesinde yapılıyor.

Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İçin Tavsiyeler

İstatistik verilere göre Türkiye’de yasal takibe giren kredi borcu sayısı 1 milyon 117 bin. Borçlular borçlarından kurtulmak için çareler ararken, biz de sizlere bu konuyla ilgili bazı tavsiyeler hazırladık.

Dolar Haftaya Yükselişle Başladı

Son yılların en yüksek artışını gösteren dolar bu haftaya da yükselişine devam ederek başladı. Geçtiğimiz Cuma günü 3,51 TL ile kapanışı yapan döviz kuru bugün 3,54 TL ile haftaya giriş yaptı. Euro da 3.75 TL seviyesinde seyrine devam etmekte.

FED’in Açık Piyasa Komitesi Toplantısından Faizin Sabit Kalması Kararı Çıktı

FED'in para politikası ile ilgili kararları aldığı Açık Piyasa Komitesi toplantısı sona erdi. FED Açık Piyasa Komitesi toplantısından faiz değişikliği ilgili bir karar çıkmadı. Washington’da yapılan toplantıda beklenenin dışında bir karar çıkmadı. FED Açık Piyasa Komitesi Toplantısının ayrıntıları haberimizde.