Ana SayfaGündemBurgan Bank’ın 205 Milyon Dolar Kredisi İmzalandı!

Burgan Bank’ın 205 Milyon Dolar Kredisi İmzalandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Burgan Bank’ın aldığı, 14 bankanın 8 ayrı ülkeden katıldığı 205 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı. Banka bu krediyi dış ticaret faaliyetlerini finanse etmek için kullanacak.

Burgan Bank; Burgan Bank Kuveyt, Arab Banking Cooperation, Commerzbank, First Abu Dhabi Bank, Mashreqbank ve Standard Chartered Bank öncülüğünde reel sektörün dış ticaretnin finanse edilmesinde kullanılmak üzere euro ve dolar cinsinden toplamda 205 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi alıyor. 14 ayrı bankanın imza arığı sendikasyon kredisi 117 milyon dolar ve 75 milyon eurodan oluşuyor. 367 günde ve 2 parça şeklinde ödenecek.

Burgan Bank’ın alacağı sendikasyon kredisinin faiz oranı euro cinsinde libor + yüzde 1.30 ve dolar cinsinde libor + yüzde 1.40 olarak gerçekleşti. Bahsi geçen kredi  yüzde 1.39 oranında yenilenerek hedeflenen tutarın üstünde talep aldı.

Konuyla ilgili konuşan Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, ülke ekonomisini canlandırmaya destek olacak ve Türkiye’nin itibarına ktkı sağlayacak olan bBurgan Bank’ın aldığı sendikasyon kredisinin bu yıl da yenilendiğini, bu yıl içinde elde ettikleri olumlu sonuçlar ve finansal yapılarının sağlam olmasından dolayı 2015 yılından beri her yıl daha çok bankanın katılımı ve daha fazla miktarda sendikasyon kredisi aldıklarını, Burgan Bank’ın sürekli müşterilerinin ihtiyaçlarını gözeterek hizmet ve ürün geliştirdiğini, bu yıl alacakları 205 milyon dolarlık bu kredi ile de yine müşterilerinin işlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını, dünyada Türkiye’nin ve Burgan Bank’ın adını duyuruyor olmaktan mutluluk duyduklarını, bu sendikasyon kredisine destek olan bütün bankalara teşekkür ettiğini söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.