Ana SayfaGündemBakan Bülent Tüfenkci İhracat Rakamlarını Değerlendirdi!

Bakan Bülent Tüfenkci İhracat Rakamlarını Değerlendirdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin bayram tatili olmasına rağmen ihracatta yüzde 12 büyüme kaydettiğini söyledi.

Bülent Tüfenkci, dün Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile birlikte Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları tarafından düzenlenen bayramlaşma organizasyonuna katıldı. Tüfenkci, organizasyonda Türkiye’nin büyümesi ve ihracat rakamları ile ilgili bir de konuşma yaptı.

Hedef Daha Yüksek Rakamlar                                                           

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bayram tatili olmasına rağmen Türkiye’nin ihracatta kaydettiği büyüme oranının yüzde 12 olduğunu, toplam olarak 152 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiğini, hedefin 2017 yılının sonunda çok daha yüksek rakamlara ulaşmak olduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkci, bir yandan terörler mücadele ederken, diğer yandan da ekonominin kalkınması için her türlü çabayı gösterdiklerini, ağustos ayına ait ihracat rakamlarının açıklandığını, açıklanan verilerde görülenin Türkiye’nin ihracatta yüzde 12 oranında büyüme sağladığı olduğunu, bu büyümenin bayram tatili olmasına rağmen gerçekleştiğini, Türkiye’nin 152 milyar dolar ihracat yapmış olduğunu, 2017 yılının sonuna kadar çok daha fazla rakamlara ulaşmak gibi bir hedeflerinin olduğunu söyledi.

Vatandaşa Daha Fazla İş İmkanı

Tüfenkci, ekonomiyi kalkındırmak için gösterdikleri çabanın esas amacının vatandaşların daha fazla iş bulmasını sağlamak, daha fazla aş sağlayarak işlerini büyütme yolunu açmak olduğunu, ülkenin refah seviyesinin artmasını istediklerini, yaşam standartlarının yükselmesi ve dolayısıyla da küresel pazardaki rekabete dahil olur hale gelmek olduğunu, bu sağlamak için de her birlikte birbirimize sahip çıkmamız gerektiğini, Türkiye’nin kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde kalkınıp büyüyeceğini söyleyerek sözlerini tamamladı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.