BKM Genel Müdürü’nden Erteleme Kararı ile İlgili Yorum Geldi!

Google Haberlere Abone Ol:

BKM Genel Müdürü Soner Canko, BDDK’nın kredi kartı ve banka kartları ile ilgili erteleme kararının e-ticaret piyasasına olumlu etkisi olduğunu söyledi.

Kısa adı BKM olan Bankalararası Kart Merkezi’nin Genel Müdürü Soner Canko, BDDK’ın kredi kartları ve banka kartlarının onay sürecinin 31 Aralık 2017 tarihine kadar ertelemesi kararının e-ticaret piyasasına olumlu etki olarak yansıdığını söyledi.

56 Milyon Kişinin Yüzde 40’ı Kart Sahibi

Kısa adı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi kartı ve banka sahiplerinin kartlarının e-ticaret onayı olmadan kullanılmaması uygulaması getirmiş, bununla ilgili onay tarihini kısa bir süre önce 31 Aralık 2017’ye ertelediğini duyurmuştu. Bu konu ile ilgili konuşan BKM Genel Müdürü Soner Canko, 56 milyon yetişkinin yüzde 40 gibi bir oranının bir ya da birden fazla kart sahibi olduğunu söyledi.

Soner Canko, 2017 yılının haziran ayının sonu itibariyle 31 milyon adet kartla online alışveriş yapıldığını, bu sayının 25 milyon adedinin kredi kartı olduğunu, geriye kalan 6 milyon adedin de banka kartlarından oluştuğunu, BDDK’nın aldığı onay süresinin ertelenmesi kararının e-ticaret piyasasında olumlu etki yarattığını, 2017 yılının aralık ayının sonunda geçilecek olan yeni uygulamaya kadar büyük oranda talep toplanacağını düşündüklerini, dünya genelinde internet kullanım alanlarının genişlemesi ile birlikte internetten yapılan alışverişlerde de büyük artış görüldüğünü söyledi.

587 Milyar Liralık Ödeme

BKM Genel Müdürü, 2016 yılının genelinde banka kartları ve kredi kartları ile gerçekleştirilen toplam ödemenin 587 milyar lira olduğunu, bunun yüzde 11.6’lık bölümünü internet alışverişlerinin oluşturduğunu, internetten yapılan seyahat ödemelerinin yüzde 36.5’lik bölümünün mobil cihazlardan yapıldığını da sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...