Beklenen Zam Gelmedi! Ocak Ayına Kadar Yok!

0

EPDK elektrik fiyatları konusunda flaş bir açıklamada bulundu. Herkesi ilgilendiren bu konu hakkında açıklama yapan EPDK yetkilileri, Ekim ve Aralık ayını içine alan aylık dönemde herhangi bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.

Tüm vatandaşları yakından ilgilendiren bu konu hakkında önemli açıklama Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yani EPDK’dan geldi. Elektrik fiyatları hakkında açıklamada bulunan Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu yetkilileri vatandaşları sevindirecek haberi kamuoyuyla paylaştı. Elektrik fiyatları konusunda önemli açıklamalarda bulunan yetkililer, Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan 3 aylık dönemde elektrik fiyatlarına herhangi bir zammın olmayacağını yani elektrik fiyatlarında artış yaşanmayacağını açıkladı. Konu hakkında detaylı bilgi veren EPDK yetkilileri, uygulamanın 1 Ekim tarihinden itibaren geçerli olduğunu ve bu süre zarfında elektrik fiyatlarında herhangi bir artışın söz konusunun olmadığının altını çizdi. Elektrik abonelerinin 1 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak tarife tablolarına EPDK’nın resmi sitesinin üzerinden ulaşılabileceğini belirten yetkililer, mesken abonelerinin ödeyeceği tutar konusunda da açıklamalarda bulundu. Mesken abonelerinin 100 kilovatsaatlik kullanım için ödeyeceği tutarın vergi ve fonalar dahil olarak hesaplandığında Ocak ayı ve Eylül ayları arasındaki gibi olacağını, herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini söyleyen yetkililer, bu süreçte tutarın 41 TL seviyesinde olacağını açıkladı.

En Son Zam Ocak Ayında Yapılmıştı!

Önümüzdeki 3 aylık süreç için elektrik fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını belirten EPDK yetkilileri, bundan önceki gelen zammın zamanı hakkında da hatırlatmada bulundu. Elektrik fiyatlarına gelen en son zammın 1 Ocak 2016 yılında yapıldığını söyleyen yetkililer, en son 2016 yılında yapılan fiyat artışının %6.8 seviyesinde olduğunu da açıkladı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın