Yapı Kredi’den Anında Ev Sahibi Olma İmkanı! Yüzde 1,17 Faiz Oranıyla…

0

Yapı Kredi Bankası, 10 yıla kadar uzanan ödeme imkanı ile ev hayali olanların hayallerini gerçekleştirmek için uygun faizli konut kredisi sunuyor.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları sabit olup, hem temin edilen kredi tutarına hem de düzenlenen geri ödeme planlarına göre faiz oranlarında değişiklik yapılmamaktadır. Uygulanan faiz oranı yüzde 1,17 olup, banka müşteri özelinde faiz oranlarında değişiklik yapabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası konut kredisinden çeşitli avantajlar sunulmaktadır. Bu avantajlardan biri de anında kredi başvurusudur. Anında konut kredisi başvurusu bankanın internet sitesinden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından gerçekleşmektedir. Anında kredi başvurusunun onaylanması halinde kişilerin satın alacakları eve ait belgeleri, nüfus cüzdanlarını, gelir belgelerini ve ikametgah belgelerini yanlarına alıp banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Satın alınacak evin ekspertiz değerinin azami yüzde 80’i kadar kredi verilip, konut kredisi kullanacak kişilerin yaşlarının en fazla 70 olması gerekmekte ya da vade sonunda vade ile yaşın toplamının 70 olması gerekmektedir.

Müşterilerine çeşitli ödeme planları sunan banka, ara ödeme, dönemsel ödeme, balon ödeme imkanları sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası’ndan 100.000 TL Konut Kredisi ve Ödeme Planı

Yapı Kredi’den 10 yıl vadeli ödeme planı ile 100 bin TL tutarında finansman alan kişilerin aylık kredi ödemesi bin 555,07 TL, toplam geri ödeme 186 bin 608,44 TL, aylık maliyet oranı yüzde , yıllık maliyet oranı ise yüzde

Aynı kredi tutarı 5 yıl vadeli ödeme planı ile alındığında aylık kredi ödemesi 2 bin 328,90  TL, toplam geri ödeme 139 bin 733,96 TL, aylık maliyet oranı yüzde ,yıllık maliyet oranı ise yüzde

Alınan tahsis ücreti 100 bin TL için 500 TL olup, ortalama olarak  611 TL ekspertiz ücreti, 185 TL de ipotek tesis ücreti tahsil edilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın