Ana SayfaKariyerBankalarda Kariyer Yolları

Bankalarda Kariyer Yolları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık sektörlerinde insanlarla ilişkileri kuvvetli olan kişiler tercih edilmektedir. Fakat bankacılıkta kariyer yapmanın yolu uzun ve yorucudur.

Sabırlı davranıp düzgün bir biçimde çalışan kişiler bankacılık sektöründe üst düzeylere çıkma imkânını yakalayabiliyorlar. Bununla beraber özellikle Y kuşağının tercih anlayışları eski dönemlere göre çok daha farklı, yeni ve gelişmekte olan diğer konularda çalışmayı tercih etmektedirler.

Banka başvurularında ve iş görüşmelerinde adayın iyi bir eğitim görmüş olması, yapılan mülakatlarda kendisini iyi bir şekilde ifade edebilir olması ve anlatabilme becerileri, bir bankacı adayının kariyerini yapılandırmasındaki en önemli etkendir. Tabi ki eğer referanslara da sahipse bu da çok önemlidir.

Bir banka çalışanının, eğer bankasının üst düzey kadroları için gerekli olan yeterliliğe sahip olduğu var sayılırsa, geriye kalan en önemli özellik liderlik yetisi ve ilişki kurma yönetimidir. Son birkaç yılda bankacılık sektörü iyi ve karlı birçok işe imza atmıştır. Şube ağları gün geçtikçe büyümektedir.

Teknoloji ise işin içine daha fazla girmektedir. Yani bu doğrultuda yeni olan birçok pozisyonlarda ortaya çıkmaktadır ve yeni iş imkânları da bununla birlikte doğmaktadır. Ama diğer taraftan şu da bir gerçektir ki, belli bir düzeye ulaşıldıktan sonra bir bankadan diğer bir bankaya yapılmak istenen geçişler neredeyse sıfıra ulaşmaktadır ve bankacı olmak isteyen kişiler kendi bankalarında kariyerlerine devam etmek zorunda kalmaktadırlar.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.