Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınavı Yapılacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınavı Yapılacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kamu iş ilanları kapsamında bir duyuru yayınladı.

Kamu Personel Alımları Sınavına Başvurular Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sağlanacak olan istihdam için Uzman Yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yapıldı. Duyuruya göre başvuru yapacak kişilerin üniversitelerin Elektrik, Elektrik – Elektronik, Elektronik Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Ekonomi, Maliye, İngilizce İktisat, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İşletme, Hukuk ve Meteoroloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Kamu iş ilanları ile ilgilenen kişilerin dikkatine yapılan duyuruda başvuru sırasında gereken belgeler ve başvuru şartları da belirtildi.

Kamu Personeli Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kariyer hedeflerine kamu personeli olmak bulunan adayların sözlü olarak yapılacak olan sınava katılabilmeleri için bir konuyu anlama ve kavrama yeteneklerinin gelişmiş, ifade ve muhakeme güçlerinin bulunması, ikna yeteneğine sahip, özgüven duygusu gelişmiş, genel yetenek ve genel kültür bilgisine sahip olan, teknolojik, bilimsel ve güncel konu ve olayları öğrenmeye açık olan kişiler olması isteniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından toplam olarak 20 kişiden oluşacak Uzman Yardımcısı ile alınacak. Adaylarda 2017 ve 2018 yıllarında KPSS’ye girmiş olmaları ve duyuruda belirtilen puan türlerinden puana sahip olmaları da gerekiyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?23212d92-b4d7-4daa-9be7-c64cf739c8c3&kk=75

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.