Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınavı Yapılacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınavı Yapılacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kamu iş ilanları kapsamında bir duyuru yayınladı.

Kamu Personel Alımları Sınavına Başvurular Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sağlanacak olan istihdam için Uzman Yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yapıldı. Duyuruya göre başvuru yapacak kişilerin üniversitelerin Elektrik, Elektrik – Elektronik, Elektronik Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Ekonomi, Maliye, İngilizce İktisat, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İşletme, Hukuk ve Meteoroloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Kamu iş ilanları ile ilgilenen kişilerin dikkatine yapılan duyuruda başvuru sırasında gereken belgeler ve başvuru şartları da belirtildi.

Kamu Personeli Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kariyer hedeflerine kamu personeli olmak bulunan adayların sözlü olarak yapılacak olan sınava katılabilmeleri için bir konuyu anlama ve kavrama yeteneklerinin gelişmiş, ifade ve muhakeme güçlerinin bulunması, ikna yeteneğine sahip, özgüven duygusu gelişmiş, genel yetenek ve genel kültür bilgisine sahip olan, teknolojik, bilimsel ve güncel konu ve olayları öğrenmeye açık olan kişiler olması isteniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından toplam olarak 20 kişiden oluşacak Uzman Yardımcısı ile alınacak. Adaylarda 2017 ve 2018 yıllarında KPSS’ye girmiş olmaları ve duyuruda belirtilen puan türlerinden puana sahip olmaları da gerekiyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?23212d92-b4d7-4daa-9be7-c64cf739c8c3&kk=75

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.