Ana SayfaEtiketlerKpss

kpss

KPSS 2018 Başvuru için Yarın Son!

Her sene yapılan ancak her sene için farklı puan türlerinin belirlenmekte olduğu KPSS için bu senenin başvuru tarihleri ve sınav tarihi açıklanmıştı. Adaylar Dikkat! KPSS 2018 başvuru yarın son gün!

2018 Sınav Başvuru ve Sınav Tarihleri (TÜMÜ)

2018 sınav başvuru tarihleri, 2018 sınav tarihleri, güncel sınav takvimi, KPSS Lisans, Ortaöğretim, Ön Lisans, DGS, YKS, YDS, e-YDS…

Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Şoför Alımı Yapacak!

Danıştay Başkanlığı 2018 yılının ilk günlerinde bünyesinde mevcut olan şoför kadrosu için KPSS usulüne göre personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Türkiye Şeker Fabrikaları KPSS’yle Sürekli Personel Alımı Yapacak!

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan personel alım ilanına göre, KPSS puanından en az 60 puan almış kişiler arasından sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek.

TEMSAN 63 Kişilik Memur Alım İlanı Yayınladı!

Türkiye Elektro Mekanik Sanayii (TEMSAN) 63 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum, en az lise mezunu olarak yapacağı alımlarda KPPS puanını baz alacağını belirtiyor.

ÖSYM 2018 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihlerini Açıkladı!

ÖSYM 2018 yılında düzenlenecek olan KPSS sınavları ile alakalı takvimini paylaştı.

PTT’nin 60.000 Personel Açığı Var!

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, PTT’de 60 bin kişilik yeni personel alımı ihtiyacı olduğunu, 100 bin kişinin yapacağı işi 40 bin kişinin yaptığını belirtti. Budak, PTT’nin artık toplu alımlara başlaması için KPSS şartının kaldırılması gerektiğini kaydetti.

ÖSYM’nin Sınav Kazancı 750 Milyon TL’yi Aştı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği sınavlardan kasasına giren para duyanları şok ediyor. ÖSYM, 2016 yılında tam 787 milyon 125 bin 698 TL kazanç elde etti!

KPSS 2017/2 Memur Yerleştirmeleri Ne Zaman Yapılacak? Başvurular 14 Kasım’da Başlıyor!

ÖSYM tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen KPSS sınavında memur adayları, büyük bir heyecan ile yeni atamaları bekliyor. Her yıl 2 defa düzenlenen memur ataması sonrasında gözler 2017/2 Merkezi atamaya çevrildi.

EPDK Personel Alımı Yapacak

EPDK’ya 20 enerji uzman yardımcısı alınacak.

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

Ekim ayında yapılan KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Adaylar memuriyet hayaliyle bekleyişlerine devam ederken ÖSYM internet sitesinden tercih tarihlerini açıkladı. Bu gelen açıklamadan sonra sınav sonuçlarının da önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

KPSS Kaldırılacak mı? Sorusunu Bakan Mehmet Müezzinoğlu Yanıtladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Sorulan en dikkat çekici soru ise KPSS kaldırılacak mı?