Sicil Affı Geldi, Esnaf KOSGEB Kredisini Bekliyor

0

2016 yılı sonunda uygulanan ve ülke genelinde 250 bin esnafın başvurduğu 3 yıl vadeli Sıfır Faizli 50 Bin Liralık KOSGEB kredisi, sadece 15 bin esnafın kredi alabilmesi ile 235 bin esnafta hayal kırıklığına sebep olmuştu. Ancak son günlerde Resmî Gazete’de yayınlanan sicil affı ile birlikte esnaf yeniden KOSGEB kredisi haberlerini bekliyor. Daha önce başvurduğunda kötü sicil yüzünden kredi alamayan esnaf sicil affı ile birlikte yeniden kredi ümit etmeye başladı.

Esnaf Heyecanla KOSGEB Haberini Bekliyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2016 yılının sonundaki KOSGEB kredisinin oldukça ses getirdiğinin altını çizerken, yeni dönemde aynı şekilde kredi açılmasını bekleyen binlerce esnaf olduğunu belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkü’nde yaptığı açıklamada ilk etapta başvuran 235 bin esnaftan şartı tutanların krediden faydalanacağını açıkladığını söyleyen Palandöken, ‘’ Sonunda beklenen sicil affı çıktı. Bu aftan yararlanabilmek için borçların 6 ay içerisinde ödenmesi şartı var. Bu yüzden KOSGEB kredisinin önemi daha da arttı. Eğer yeniden KOSGEB kredisi çıkarsa bu esnafı rahatlatacak ve piyasalara can suyu olacaktır. Hem esnafımız rahat bir nefes alacak hem de piyasaya sıcak para girişi sağlanacak. En yakın zamanda KOSGEB kredisinin çıkmasını bekliyoruz’’ dedi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın