Ana SayfaEtiketlerSicil affı

sicil affı

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankalar için en önemli konu kişilerin borçlarına sadık olasıdır. Bankalar kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını çeşitli veri depoları kullanarak kayıt etmekte ve takip etmektedir. Bunun dışında kredi borcunu veya kredi kartını borcunu belli bir süre ödemeyen müşterilerine kara liste gibi gruplara ayırarak sınıflandırmaktadır. Bu yazımızda kara listede bulunanların kredi çekme ihtimallerini inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Esnafın Krediye Erişimine Kara Liste Engeli!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan yazılı açıklamada, devlet tarafından esnaflara ve KOBİ’lere sunulan kredi desteklerinin, bankaların “kara liste” uygulamasına takıldığını ifade etti.

Son Gelişme! Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak? 2017/2018

Bilindiği gibi sicil affı kredi ve banka borcu olan herkesin önemle araştırdığı bir konudur. Bazı sebeplerden ötürü kredi gecikmesi ya da banka borcundan dolayı af bekleyen 12 Bin 500 işveren ve esnaf bulunuyor.

Tüfenkci: Bankaları Yakından Takip Ediyoruz

Sicil affı sonrası zorluk çıkaran bankalar yakın takibe alındı.

Sicil Affı Geldi, Esnaf KOSGEB Kredisini Bekliyor

Geçtiğimiz aylarda KOSGEB tarafından sıfır faizli 50 bin liralık krediyi kötü sicil yüzünden alamayan esnaf, sicil affının Resmî Gazete’de yayınlanmasından sonra heyecanla yeni kredi bilgisinin verilmesini istiyor. İlk etapta geri çevrilen 235 bin esnaftan uygun şartlara sahip olanlar yeni kredi bilgisi verildiğinde tekrar KOSGEB kredisine başvuracak.

Bülent Tüfenkçi Sicil Affı ile İlgili Açıklamada Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi sicil affının milyonlarını etkilediğini sadece esnafa ve sanayicilere yönelik olmadığının altını çizdi.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi kartı veya kredi borcunu belli bir zaman boyunca ödemediği için kara listeye alınmış olanlar da çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanmak zorunda kalabilirler. Peki, kara listede bulunanlara kredi veren banka var mı?

KOSGEB Kredisi Umutları Bankada Söndü

KOSGEB faizsiz kredi için bankalara koşan bazı esnaflar, ‘’ Kredi limitiniz düşük, kara listedesiniz, finansal durumunuz uygun değil’’ gibi gerekçelerle geri çevrildi.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Borçlarını belli bir zaman ödemeyenler veya ödeyemeyenler yasal takip ile karşılaşabilir. Yasal takipte olanların kredi kullanma imkanları yoktur. Peki, yasal takipte olanlara kredi veren banka var mı?

2016 Yılı Sicil Affından Kimler Yararlanacak?

Borçlarını belli bir süre ödeyemeyen kişilerin ve şirketlerin kara listeye girmesiyle kredi kullanma ve kredi kartı alma yolları kapanıyor. Fakat son günlerde devletin düğmeye basması ile sicil affı yasalaştı ve kara listede olanların beyaz bir sayfa açma ihtimalleri doğdu. Peki, sicil affının kapsamı nedir?

Esnaf Sicil Affına Kilitlendi

KOBİ, esnaf ve sanatkârları kapsayacak olan banka sicil affı için geri sayım başladı. Banka sicil affını bekleyen milyonlarca esnaf ise düzenleme sonrasında tüm bankaların uygulamaya gitmesini umut istiyor.

Kredi Kartı ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Kredi kartı ve kredi borçluları sayısı her geçen gün artıyor. Kişiler hayatlarını idame ettirebilmek ve çeşitli ihtiyaçlarını gidermek adına kredi kullanıyorlar ve kredi kartına başvuruyorlar. Kredi Kartları ve kredilere artan bu talep bir süre sonra ödenemeyen borçlara dönüşüyor ve bir süre sonra kişilerin kredi kartı ve kredi sicilleri bozuluyor. Bu yazımızda kredi kartı ve kredi sicili bozuk olanlar için kredi kartı ve kredi sicili affını inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!