Ana SayfaEkonomiBorcunu Ödemeyene Destek Yok

Borcunu Ödemeyene Destek Yok

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2017 yılının en önemli gündemleri iş hayatında yapılan vergi indirimi, faizsiz kredi ve teşvik gibi devlet destekleri oluyor. Bunların arasında çiftçileri ilgilendiren tarımsal destekler için ise belirli şartlar getirilmeye başlanıyor. Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tarımsal Sulamaya İlişkin Borcu Bulunan Çiftçilere Bu Borçları Ödeyinceye Kadar 2017 Yılında Tarımsal Destekleme Ödemesi Yapılmamasına İlişkin Uygulama Tebliği’nden sonra çiftçilerin kendilerine yeni bir çözüm bulmaları gerekiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan tebliğe göre çiftçiler borçlarını ödemeden kesinlikle herhangi bir destek alamayacaklar.

6 İl Bu Kapsamda

Kaçak elektrik kullanılması ile gündemde olan ve kayıt dışı elektriğin önüne geçilmeye çalışan illerin içerisinde bulunan 6 il için geçerli olan bu tebliğe göre, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Şırnak ve Siirt’te üretim yapan çiftçilerin tarımsal destekten faydalanabilmeleri için borçlarını ödemeleri gerekiyor. Borcunu ödemeyen çiftçilerin tarımsal desteklerine bloke koyulacak.

Bankaya Bilgi Verilecek

Bloke konulan desteklerdeki blokenin kaldırılması ve çiftçinin hak ettiği bitkisel üretim destekleme tutarının ödenebilmesi için, elektrik borcunun ödendiğine dair belgenin bankaya ibraz edilmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra çiftçi hak ettiği bitkisel üretim desteğini bankadan alabilecek.

Elektrik Şirketine Ödeme Yapılabilecek

Elektrik borcunun ödenmesi için yapılabilecek uygulamadan biri olarak sunulan bir diğer alternatif ise çiftçinin hak ettiği tarımsal desteğin borçlu olduğu şirkete yönlendirilmesi ile olabilecek. Yani eğer çiftçi bir muvafakat name verip borcunun ödenmesini isterse, alacağı bitkisel üretim desteğinden gelecek para elektrik şirketine gönderilecek borcu kadar kısmı kesilecek, eğer çiftçinin bunun dışında bir alacağı kalırsa bakiyesi çiftçinin banka hesabına yatırılacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.