En Yakın Yapı Kredi ATM/Şube Bulmak için Adım Adım Yapılacaklar!

0

4 bin 255 Yapı Kredi ATM sayısına ulaşan, 1944 yılında kurulan Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin perakende bankacılık merkezli ilk ulusal özel bankası olma özelliği taşıyor. Teknolojik alt yapısını sürekli geliştiren, müşterilerine şubeler haricinde telefon bankacılığı, mobil ve internet bankacılığı ve ATM’lerinden hizmet sunan banka, hizmeti müşterilerinin ayağına getiriyor. Biz bu yazımızda En Yakın Yapı Kredi ATM Nasıl Bulunur? En Yakın Yapı Kredi Şubesi Nasıl Bulunur? Yapı Kredi ATM’lerinden neler yapılır? Sorularını cevaplayacağız.

2018 En Yakın Yapı Kredi ATM Nasıl Bulunur?

Bankacılık sektöründe çığır açan hizmetleriyle en çok tercih edilenler arasında yer almayı başaran Yapı Kredi telefon bankacılığı ile şubelerdeki gibi hizmet sunuyor. Kişiler banka şubelerine gitmeden telefonlarına bankanın mobil uygulamasını yükleyerek, bankanın internet sitesine girerek, Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanarak ya da en yakın Yapı Kredi ATM bularak tüm işlemlerini hızlı bir şekilde halledebiliyor.

Güncel olarak 4 bin 255 ATM sayısına ulaşan banka, bu rakamı her geçen gün artıyor. Bankanı sunduğu hizmet sayesinde 2 sokakta bir Yapı Kredi ATM görmek mümkün hale geliyor.

2018 En Yakın Yapı Kredi ATM bulmanın 2 yöntemi vardır. Bunlar bankanın internet sitesi ve mobil uygulamasıdır.

2018 En yakın Yapı Kredi ATM bulmak için internet sitesini kullanacakların aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir;

 • Bankanın internet sitesine giriş yapılır. (www.yapikredi.com.tr)
 • Sitede yukarıda yer alan Bankacılık Hizmetleri menüsünden sınırsız bankacılık seçilir.
 • Karşımıza internet şubesi, mobil bankacılık, müşteri iletişim merkezi, ATM, engelsiz bankacılık ve benzeri gibi menüler çıkacak. Bu menülerden ATM seçilmelidir.
 • ATM menüsü seçildikten sonra karşımıza çıkan yazının en altında verilen bağlantıya giriş yapılmalıdır. Bunun devamında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

En Yakın Yapı Kredi ATM/Şube Bulmak için Adım Adım Yapılacaklar! - en yakin yapi kredi atm

 • Bu menüde “Harita” seçilmesi halinde giriş yaptığınız cihazın konumunun açık olması gerekmektedir. Bilgisayardan giriş yapıldığında bilgisayarın konumunu, telefondan giriş yapıldığı zaman ise telefon konumunun açılması gerekmektedir. Bu da cihazın ayarlar menüsünden gerçekleşir.
 • Menüden “Arama” seçilmesi halinde ise İl, İlçe ve Mahalleyi girmenizin istenecektir.

Mobil Uygulamadan ATM Bulmak için;

 • Yapı Kredi Mobil Bankacılık telefona yüklenmeli.
 • Sisteme giriş yapılmalı.
 • Ekranın en altında bulunan ATM seçilmelidir. Ancak bunun için de telefonların konumlarının açık olması gerekmektedir.

2018 En Yakın Yapı Kredi Şubesi bulmaya geçmeden önce ATM’lerden hangi işlemlerin yapıldığını, en sık sorulan soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Bunun devamında da en yakın şubeyi bulmayı adım adım anlatıcaz.

Yapı Kredi ATM’lerinden Neler Yapılır?

 • Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsinde para çekme ve para yatırma işlemleri yapılır.
 • Kredi Kartı, Kredi, Fatura, MTV Ödemeleri yapılır.
 • Esnek Hesap ve İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapılır.
 • Kredi kartı ve fatura ödeme işlemleri için otomatik ödeme talimatları verilir.

Eğer bankanın mobil bankacılık kullanıcıysanız da kartınızın yanında olmasına, ATM’ye dokunmanıza gerek kalmadan, uygulamadaki QR koduyla aynı işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için şifre girmenize gerek yoktur. QR kodu ekrana göstermeniz yeterli olacaktır.

2018 En Yakın Yapı Kredi Şube Nasıl Bulunur?

4.000’den fazla ATM’si bulunan Yapı Kredi şube sayısı ise 908’dir. ATM’lerine benzer şekilde şube sayısını da her geçen artırmayı, profesyonel kadrolarını büyütmeyi hedefleyen banka, yüksek kaliteli ürün ve hizmet sunmaktadır.

2018 En yakın Yapı Kredi Şube bulmak için en yakın ATM bulmak için izlenen yolların izlenmesi gerekmektedir. Bunu detaylı bir şekilde yukarıda anlatmıştık. Bunun için 2 farklı yöntem vardır. Biri bankanın internet sitesi, diğeri ise bankanın mobil uygulamasıdır. Bankanın mobil uygulamasını telefonunuza yüklemede de hızlı bir şekilde en yakın Yapı Kredi şubesini bulmanız mümkündür.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.