0888’li Numaralar Dolandırıcı! Bu Oyuna Gelmeyin!

Google Haberlere Abone Ol:

Teknolojinin her geçen güç geliştiği yeni yaşam koşullarında vatandaşları kandırmaya çalışan dolandırıcıların ağı da artıyor. Gerek bilgisayara sızarak gerek mesaj atarak gerekse arayarak dolandırıcılık yapanların sayısı artıyor.

Dolandırıcıların Yeni Taktiğine Dikkat!

Dolandırıcıların yeni taktiği 0888’li numaralar ile kendilerini banka, hukuk bürosu, müşteri hizmetleri gibi gösterip, acil kodlu mesajlar gönderip, vatandaşlara binlerce liralık faturalar çıkartmak. 0888’li numaraları gerçek sanıp geri dönüş yapan kişilere ise çok uçuk rakamlarda telefon faturaları geliyor.

TÜDER Başkanı Uyardı! 0888’li Numaralar Dolandırıcı, Dikkatli Olun!

Son zamanlarda 0888’li numaraları çok fazla görür oldu. Bankaların çağrı merkezi numarası olan 0850’li rakamlar ile 0888’li dolandırıcılık numaralarını bir çoğumuz karıştırıyoruz. Hem SMS’lerle hem de aramalarda bizi rahatsız eden bu numaralarda mağdur olanların çok fazla olduğunu, kendilerine çok fazla başvuru geldiğini söyleyen Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Firmaların taciz boyuna kadar varan SMS’leri Ticari İleti Şikayet sistemine takıldı. Konuyla ilgili açıklama yalan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Vekili Adem Başar, firma ticari birine ileti gönderecekse, alıcıdan öncesinde onay almak zorunda olduğunu söyledi.

Tanıtıcının bilgilerini vermek zorunda olduğunu söyleyen Başar, her durumda da reddetme hakkını sağlaması gerektiğini, son 1 senelik süreçte ortalama 400 bin şikayet olduğunu, bunların yüzde 95’lik kısmının sms ile şikayetler olduğunu, geriye kalan yüzde 5’lik kısmının ise arama, sesli arama ya da mail olduğunu söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.