İstanbul’da Anadolu ve Avrupa kıtaları arasındaki en kısa ulaşım yolu olan Avrasya Tüneli ödemelerinde vatandaşlara yeni bir kolaylık sağlandı.

Avrasya Tüneli Geçiş Ödemeleri için Sürücülere Kolaylık

İki kıta arası geçişlerde Avrasya Tüneli’ni kullanacak olan sürücülere kolaylık sağlandı. Sürücüler artık geçiş ücretlerinin ödemelerini Yapı Kredi Bankası üzerinden yapabilecekler. Vatandaşlar önceki dönemlerde geçiş ödemeleri ile ihlalli geçiş ödemelerini www.avrasyatuneli.com sitesi üzerinde yapıyorlardı. Bunun yanı sıra aynı zamanda Garanti Bankası aracılığıyla Avrasya Tüneli Geçiş Ödemeleri yapılabiliyordu.

Avrasya Tüneli ile Yapı Kredi Bankası arasında iş birlik yapıldı. Yapılan iş birlikle birlikte sürücüler hem Avrasya Tüneli geçiş ödemeleri hem de ihlalli geçiş cezalarının ödemelerini kolay bir şekilde yapabilecekler. Bunun için banka şubelerine ek olarak da kanallar sunulacak. Yani banka müşterisi olan bir vatandaş mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilecek. Mobil bankacılık uygulamasından Avrasya Tüneli geçiş ödemeleri yapmak için uygulamadaki fatura ödeme bölümünün kullanılması gerekmekte. İnternet bankacılığı üzerinden de yine benzer şekilde fatura ödemeleri kısmından hızlı bir şekilde yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası ile Avrasya Tüneli arasında yapılan söz konusu iş birlik 15 Nisan 2018 Pazar günü yürürlüğe girdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.