Akbank 2018 1. Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Google Haberlere Abone Ol:

Bankanın Türkiye ekonomisi ve reek sektörü desteklemeyi devam ettirmesi için yurt dışında çok daha iyi şartlarda yurt dışı finansman kaynağı sağladıklarını söyleyen Binbaşgil, yurt dışından toplamda 2,4 milyar dolar değerinde finansman sağladıklarını söyledi.

Akbank’ın 2018 1. Çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçları açıklandı. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, açıklanan sonuçlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mevduat Yüzde 4,8 Yükseldi

Bankacılık sektörü ve ekonominin en büyük destekçilerinden biri olduklarını söyleyen Binbaşgil, 20 senedir istikrar ve güvene dayalı bankacılık anlayışıyla, disiplin ve ciddiyeti dikkate alarak ekonomiye destek verdiklerini, 2018’in ocak, şubat ve mart aylarındaki aktiflerinin toplamının 348 milyar TL’ye çıktığını, geçen senenin sonu ile kıyaslama yapıldığı zaman mevduatlarının da yüzde 4,8 oranında yükseldiğini, bu yükselişle toplam mevduatın 211 milyar liranın üzerine çıktığını söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Gişe Yetkilisi Personeller Arıyor!

Akbank Net Konsolide Karı 1 Milyar 694 Milyon Lira

Akbank’ın aynı dönemde 2 milyar 176 milyon TL değerinde brüt karının olduğunu, bunun 482 milyon lirasının vergi karşılığı olarak ayrıldığını söyleyen Binbaşgil, net konsolide karlarının ise 1 milyar 694 milyon lira olduğunu, 2018 yılında reel sektöre kullandırdıkları kredilerde sağladıkları desteklerin yüzde 5,6 artış gösterdiğini, bu artışla da 175 milyar liraya çıktığını söyledi.

Aktif kalitesinin bankanın önemli öncelikleri arasında olduğunu ve bu yeri koruduğunu söyleyen Binbaşgil, takipteki kredi oranının ilk çeyrekte yüzde 1,9 seviyesinde gerçekleştiğini, bu oranın sektörün ortalamasının altında olduğunu, bunun da sağlıklı, disiplinli ve nitelikli büyümenin bir göstergesi olduğunu söyledi.

“Yurt Dışından Daha İyi Şartlarda Yurt Dışı Finansmanı Sağlıyoruz”

Bankanın Türkiye ekonomisi ve reek sektörü desteklemeyi devam ettirmesi için yurt dışında çok daha iyi şartlarda yurt dışı finansman kaynağı sağladıklarını söyleyen Binbaşgil, ilk çeyrek dönemde uluslararası piyasalarda 400 milyon dolar sermaye benzeri tahvil, 1,2 milyar doları karşılığı sendikasyon kredisi ve 795 milyon dolar değerinde seküritizasyon finansmanı sağladıklarını, yurt dışından toplamda 2,4 milyar dolar değerinde finansman sağladıklarını söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...