Anasayfa Kariyer 8 Adımda Mutlu Bir İş Hayatına Sahip Olmanın Yolları!

8 Adımda Mutlu Bir İş Hayatına Sahip Olmanın Yolları!

Mutlu bir iş hayatına sahip olmanın yolu verimli çalışmaktan geçer. Verimli çalışabilmek içinse dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. İşte verimli çalışarak mutlu bir iş hayatına sahip olabilmenin yolları…

Doğru Araç Kullanmalı

Yaptığınız iş gerek yazılım, gerek makine, gerekse sandalye üzerinde olsun işiniz için en iyi ve en doğra araç – gereçleri kullanmak o iş günün tamamlandığınız zaman yapmış olduğunu iş sayısında oldukça fark oluşturacaktır.

Zamanı ve İşleri Yönetmek

Bir iş gününe başlarken o gün neler yapacağınızı ve yapacağınız işlerin aciliyetine göre sıralamasını sağlamalısınız. Böylelikle hem işinizi hem de zamanınızı yönetmiş olursunuz.

Hayır Diyebilmek

Çalışmanızı bölecek olan her şeye “hayır” diyebilmesiniz. Acil konular haricinde kimse ve hiçbir şeyin dikkatinizi dağıtmasına izin vermemelisiniz.

Eski Çalışmalardan Yararlanmak

Bazen bazı durumlarda kopyala – yapıştır yöntemi iş verimliliğini artırmanın en iyi yollarından biridir. Özellikle de bir programcıysanız hazır kodlardan ya da taslaklardan yararlanabilirsiniz.

Ara Sıra Home Office Çalışmak

Bazen ofis ortamında dikkatinizi dağıtan unsurlar olabilir. Bu nedenle de ara sıra evden çalışmak dikkat dağınıklığını ortadan kaldırabileceği gibi verimli çalışabilmenizi de sağlar. Tabiki bunu yaparken ekip amirinizden ya da yöneticinizden izin almanız, bu çalışma için ofis dışında olmanın yeterli olabileceğine inanmanız gerekir.

Bazen İşleri Ertelemek

Her ne kadar işleri ertelemek mantık dışı görünse bile, bir problemle karşı karşıya kaldığınız ve çözümünde bir hayli zorlandığınız anlarda o işi ertelemek, yapılacak en doğru davranış olacaktır. Israrla o mesele üzerinde yoğunlaşmanız motivasyon düşüklüğüne, motivasyon düşüklüğü ise verimliliğin düşmesine neden olur.

Kendinizi İşinize Veremediğiniz Zamanları Bilmek

Her insanın kendini işine veremediği, dalgın anları olabilir. Verimli çalışabilmek için bu zamanları bilmeniz ve iş programınızı ona göre ayarlamanız gerekir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler