The Pitcher 2018’e TEB Desteği! İlk 20 Belli Oldu!

0
The Pitcher 2018'e TEB Desteği! İlk 20 Belli Oldu!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Özel Melek Yatırım Platformu, bu yıl üçüncü defa düzenlenen The Pitcher 2018 etkinliğine destek sundu.  The Pitcher 2018’de Qumpara birinci olurken, TuneFork ikincilik, Vivoo ise üçüncülük ödülüyle geri döndü.

Hazine Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen çalışmalar kapsamında Türkiye’de ilk defa bir banka, melek yatırım konusunda yetkilendirdi. Hazine’nin melek yatırım alanında yetkilendirdiği ilk platform ise TEB Özel Melek Yatırım Platformu oldu.

TEB Özel Melek Yatırım Platformu, bu yıl Insprad tarafından üçüncü defa düzenlenen, gelecek vadeden girişimciler ile Dünya genelindeki önemli yatırımcıları bir araya getiren The Pitcher 2018 etkinliğine destek oldu. Etkinliğe aralarında ABD’nin, İngiltere’nin, Almanya’nın, Birleşik Arap Emirlikleri (BEA)’nın yer aldığı 20 farklı ülkeden katılımcıların başvurduğu The Pitcher 2018, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Etkinlikte Türkiye’den, Avrupa’dan ve Silikon Vadisi’nden 70’den fazla aktif yatırımcının karşısına çıkan projeler için sunum gerçekleştirildi. Aynı zamanda katılım sağlayan girişimcilerden en iyi 20’li seçimi yapıldı.

İşte Ödül Alan Projeler

The Pitcher 2018 etkinliği kapsamında düzenlenen sıralama, birincilik Qumpara isimli projede oldu. Uygulamayı kullanan kişilerin alışveriş fişlerinin fotoğraflarını çekip, göndererek puan biriktirdikleri ve bu puanlarla da çeşitli ödüller ve indirim fırsatlarının kazanıldığı Qumpara uygulama, finansal teknolojiler alanında yarattığı değer ile birinciliği elde etti. Listenin ikinci sırasında telefon görüşmeler, müzik, video gibi sesli içerikler için kişiye özel bir dinleme deneyimi sunan TuneFork yer alırken, üçüncü sırada da idrar analizine göre kişiye özel beslenme tavsiyeleri ve yaşam tarzı tavsiyeleri sunan sağlık asistanı olarak görev yapan Vivoo adlı proje yer aldı. Etkinlik kapsamında verilen Arıkovanı özel ödülü de, taşınmak isteyen kişiler için Uber’e benzer bir hizmet sunan Octovan’a verildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.