Sizi Anlatan En İyi Özgeçmiş! Bu Hatalara Asla Düşmeyin!

Google Haberlere Abone Ol:

İş başvurusu yaparken en önemli detay özgeçmiş yani CV’dir. Özgeçmiş/CV nasıl hazırlanmalı? CV hazırlarken nelere dikkat edilmeli? CV’nin Önemli Ne? CV hazırlarken yapılan en bilindik hatalar!

Sizi Anlatan En İyi Özgeçmiş

Gelişen iş dünyasının belki de son 50 yıldır ortak bir özelliği var! Büyüklü küçüklü hemen hemen tüm işletmeler personel alımında CV yani kişisel bilgilerle birlikte iş hayatında ki referansların birleştiği özgeçmiş belgesini talep ediyor. Çalışmak istediğiniz sektörde ki geçmişiniz mutlaka o sektördeki geleceğinizi kariyer planlama konusunda ki hedeflerinizi belirleyecektir. Hedeflediğiniz firmaya doğru ve düzgün şablonda özgeçmiş iletmediğiniz sürece size şans tanımayacak, tanısalar bile düşünceleri geçici olduğunuz aşikâr olacaktır.

En Doğru Haliyle Sizi Anlatsın

İş değişikliği yapmak istediğimiz de mutlaka bize sunulan şartların daha iyi olması etkiler. Daha iyi bir firma ve daha iyi bir gelecek adına yeni iş alımlarını takip edebilir, başvurabiliriz. Ancak birçok kişinin yaptığı çok büyük bir hata var. İş görüşmesi öncesi gönderilen CV de kendimize ait olmayan bazı bilgileri bize aitmiş gibi gösteriyoruz. Bunu kesinlikle yapmamanızı öneriyoruz. Çünkü bilmediğiniz bir yabancı dili biliyorum demeniz, mülakat esnasında ya da işe girdikten sonra sizi zor duruma sokabilir. Kendinizi en iyi halde aktarabileceğiniz bilgilerle başvuruda bulunun.

Yanlış Referans Bilgilerinden Uzak Durun

Yapılan bir diğer hata ise, kuzeninizin numarasını x bir firmanın genel müdür numarasıymış gibi göstermenizdir. Eğer köklü bir firmaya başvuru yapacaksanız, bu tür aldatmacalardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Aksi takdirde o firmaya şuan ki başvurunuz da dâhil bir daha girme şansınız kalmayacak, kara listeye alınacaktır. Eğer kendinizi doğru bir şekilde anlatırsanız, mülakat görüşmelerine çağrılacağınızdan emin olabilirsiniz. Birçok firma deneyimden çok dürüstlüğü önemsediği için doğruluktan şaşmamalısınız.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...