Renault İlk Çeyrekte 13,2 Milyar Avroya Ulaştı

Google Haberlere Abone Ol:

Renault Grubu yılın ilk çeyreğine ilişkin finansal gelişmeleri açıkladı. Buna göre grubun ilk çeyrek cirosu 13 milyar 200 milyon avro oldu. Cirodaki artış yüzde 0,2 olarak duyuruldu.

Renault Dünya Pazarının Yüzde 4’ünü Ele Geçirdi

Renault Grubu 2018 yılının ilk çeyreğinde küresel pazardaki payını 0,1 puan artırmayı başardı. Son durumda dünya pazarının yüzde 4,0’ı grubun oldu.

Şirketten yapılana açıklamaya göre Renault Grubu Ocak, Şubat ve Mart ayları döneminde dünya genelindeki satışlarını genel olarak yüzde 2,7 oranında artırdı. Binek otomobil ve hafif ticari araç satışları ise yüzde 4,8’lik artışa ev sahipliği yaptı. Yenilenen Duster ve Koleos modelleri Avrupa’da yükselişe geçti. Avrupa pazarın yılın ilk üç ayında yüzde 0,6 oranında büyüme kaydederken, söz konusu modellerin satışları yüzde 2,8’lik artışla güzel bir başarıya imza attı.

Avrasya Satışları Yüzde 22,1 Arttı

Grubun Avrasya bölgesindeki satışları ise aynı dönem dahilinde yüzde 22,1 gibi yüksek bir oranda artış kaydetti. K. ABD ile G. ABD satışlarındaki artış ise yüzde 21,3’ü buldu. Ortadoğu, Asya Pasifik ve Afrika satışları ise yılın ilk üç ayında hız kesti. Bu dönemde Lada artan satışlarla ciroya büyük katkı sağladı. Satışlardaki artışı yüzde 25,8 olarak duyuran grup, modelin ciroya verdiği desteğin 716 milyon avroyu bulduğunu ifade etti.

Gruptan Beklenen 2018 Yılı Büyümesi Yüzde 2,5

Sektör analistlerine göre Renault Grubu bu sene, bir önceki yıla kıyasla yüzde 2,5 oranında bir büyüme kaydedecek. Grubun Avrupa pazarındaki genişlemesi ise yüzde bir olacak. Şirket bu kapsamda ciroyu yükseltmeyi hedeflerken, faaliyet karını ise yüzde 6’lık dilimin üzerinde konumlandırmayı planlıyor.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...