Ana SayfaDiğer İş İlanlarıSağlık Bakanı Açıkladı! 18 Bin Yeni Personel Alınacak!

Sağlık Bakanı Açıkladı! 18 Bin Yeni Personel Alınacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamada 18 bin yeni personel alımı için Maliye Bakanlığı’ndan gerekli iznin çıktığını söyledi.

Maliye Bakanlığı 18 Bin Personel Alımına İzin Verdi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında daha önceki yıllara göre daha fazla sağlık personelinin istihdam edileceğini, bu yıl içinde işe alınacak olan 27 bin hemşire, ebe, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyenine ihtiyaç olduğunu, bunların 18 binin istihdam edilmesi için Maliye Bakanlığı’nın gereken izni verdiğini söyledi. Ebeler ve Hemşireler Günü vesilesiyle Ankara’da düzenlenen organizasyona katılan Ahmet Demircan burada yaptığı konuşmada çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin Kocaman Bir Sağlık Ordusu Var

Yeryüzünün en değerli varlığının insan olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, insana hizmet etmenin en değerli işlerden olduğunu, sağlık hizmetlerinin değerli hizmetler olduğunu, bu hizmetin bilgiden, tecrübeden, emekten, fedakarlıktan ve sanattan ibaret olduğunu, sağlık çalışanlarının Türkiye’yi terör örgütlerine karşı koruyan askerlerimizin de yanında olmaya devam ettiğini, doktorlarımızla, hemşirelerimizle, ebelerimizle, eczacılarımızla ve diğer tüm sağlık çalışanlarımızla kocaman bir sağlık ordumuzun bulunduğunu da belirtti.

Personel Alımları ÖSYM’nin Sitesinden Duyurulacak

Ahmet Demircan, geride kalan 16 yılda sağlık alanında çok önemli mesafe alındığını, sağlık personellerindeki eksik sayının da tamamlanmaya çalışıldığını, bu yıl için 27 bin hemşireye, ebeye, sağlık teknikerine ve sağlık teknisyenine ihtiyaç olduğunu, 9 bin kişinin şu ana kadar işe alındığını, geriye kalan 18 bin kişinin istihdam edilmesi ile ilgili gerekli olan iznin Maliye Bakanlığı tarafından verildiğini, bu personel alımları ile ilgili tüm detayların önümüzdeki günlerde ÖSYM’nin internet sitesinden duyurulacağını, 2018 yılı haziran ayının başına kadar bu personellerin sağlık ordusuna dahil edilmiş olacağını, ardından çok fazla zaman geçmeden 19 bin sağlık işçisi personel alımı da yapacaklarını da söyledi.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.