Ana SayfaDiğer İş İlanlarıSağlık Bakanı Açıkladı! 18 Bin Yeni Personel Alınacak!

Sağlık Bakanı Açıkladı! 18 Bin Yeni Personel Alınacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamada 18 bin yeni personel alımı için Maliye Bakanlığı’ndan gerekli iznin çıktığını söyledi.

Maliye Bakanlığı 18 Bin Personel Alımına İzin Verdi

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında daha önceki yıllara göre daha fazla sağlık personelinin istihdam edileceğini, bu yıl içinde işe alınacak olan 27 bin hemşire, ebe, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyenine ihtiyaç olduğunu, bunların 18 binin istihdam edilmesi için Maliye Bakanlığı’nın gereken izni verdiğini söyledi. Ebeler ve Hemşireler Günü vesilesiyle Ankara’da düzenlenen organizasyona katılan Ahmet Demircan burada yaptığı konuşmada çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin Kocaman Bir Sağlık Ordusu Var

Yeryüzünün en değerli varlığının insan olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, insana hizmet etmenin en değerli işlerden olduğunu, sağlık hizmetlerinin değerli hizmetler olduğunu, bu hizmetin bilgiden, tecrübeden, emekten, fedakarlıktan ve sanattan ibaret olduğunu, sağlık çalışanlarının Türkiye’yi terör örgütlerine karşı koruyan askerlerimizin de yanında olmaya devam ettiğini, doktorlarımızla, hemşirelerimizle, ebelerimizle, eczacılarımızla ve diğer tüm sağlık çalışanlarımızla kocaman bir sağlık ordumuzun bulunduğunu da belirtti.

Personel Alımları ÖSYM’nin Sitesinden Duyurulacak

Ahmet Demircan, geride kalan 16 yılda sağlık alanında çok önemli mesafe alındığını, sağlık personellerindeki eksik sayının da tamamlanmaya çalışıldığını, bu yıl için 27 bin hemşireye, ebeye, sağlık teknikerine ve sağlık teknisyenine ihtiyaç olduğunu, 9 bin kişinin şu ana kadar işe alındığını, geriye kalan 18 bin kişinin istihdam edilmesi ile ilgili gerekli olan iznin Maliye Bakanlığı tarafından verildiğini, bu personel alımları ile ilgili tüm detayların önümüzdeki günlerde ÖSYM’nin internet sitesinden duyurulacağını, 2018 yılı haziran ayının başına kadar bu personellerin sağlık ordusuna dahil edilmiş olacağını, ardından çok fazla zaman geçmeden 19 bin sağlık işçisi personel alımı da yapacaklarını da söyledi.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,206TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.