Ekonomi Başbakan Binali Yıldırım Buğday Alım Fiyatını Açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım Buğday Alım Fiyatını Açıkladı!

Son Güncelleme:

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan’da katıldığı toplu açılış töreninde buğday alım fiyatını açıkladı.

Buğdayın Tonu 1.050 Liradan Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’a giderek şehirdeki toplu açılış törenine katıldı. Törende bir de konuşma yapan Binali Yıldırım 2018 yılının buğday alım ak fiyatlarını açıklayarak 2017 yılında buğdaya ton başına devlet tarafından 940 lira ödendiğini, 2018 buğday fiyatının ise 1.050 lira olduğunu söyledi.

Buğday Fiyatında Yüzde 12 Artış Oldu

Hafta sonunda Erzincan’da düzenlenen bazı etkinliklere katılmak için şehre giden Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’da yapılan toplu açılış töreninde konuştu. Yıldırım, geçen yıl 1 tonu 940 lira olan buğday alım fiyatına bu yıl yüzde 12 oranına artış yapıldığını, 2018 yılında buğdayın tonunun çiftçilerden 1.50 liraya alınacağını belirtti.

Erzincan’da Pahalı Sulama Sona Erecek

Binali Yıldırım, Erzincanlılara bir de müjde verdi. Yapımı devam eden Turna Çayı Barajı’nın 2018 yılı içinde tamamlanacağını, Ballı Barajı’nın da yapımı ile birlikte gövdesinin yüksekliğinin 91 metreye çıkacağını, sulama maliyetlerinin pahalı olması durumunun bu sayede sona erecek olduğunu, barajların açılması ile birlikte normal sulama geçiş yapılacağını da açıkladı.

Çalışma Sürelerini 10 Aya Çıkarttık

Erzincan Şeker Fabrikası hakkında da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, bu fabrika ile ilgili kafalarda karışıklık yaratmak isteyenlerin olduğunu, Erzurum Şeker Fabrikası ile Erzincan Şeker Fabrikası’nın birleştirildiğini, iki fabrikanın birleşmesinden sonra kapasitenin artacağını, bunun da bölgede yaşayanlara daha fazla iş fırsatı anlamına geldiğini, 6 ay süreyle çalışanların çalışma sürelerinin de 10 aya çıkartıldığını, bunun onayını da kendisinin verdiğini de ifade etti.

Erzincan’da Okul Açılışı da Yapılacak

Erzincan’daki açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, şehirde yapılan bütün yeniliklerin herkes için hayırlı olmasını temenni ettiğini, ayrıca Hacı Ali Akın tarafından yaptırılan bir okulun da açılışının yakın bir zamanda yapılacağının da haberini verdi.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,145BeğenenlerBeğen
7,225TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler