5 Yıldızlı Oteller Kışın Hastane Olarak Kullanılacak!

Google Haberlere Abone Ol:

Yazın gözdesi olan 5 yıldızlı otellerin kışın sağlık hizmetlerinde kullanılmasına izin verilecek.

Sağlık Bakanlığı’ndan Otellere Sağlık Turizmi İzni

5 yıldızlı otellerin yaz sezonunun bitiminin ardından istenen şartları yerine getirmeleri halinde kışın fizik tedavi merkezi, yaşlı bakım merkezi, rehabilitasyon ve termal sağlık hizmetleri merkezi olmasına izin verilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından çıkartılan Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rahebilitasyon Merkezleri hakkındaki yönetmeliğe göre konaklamalı rehabilitasyon merkezini ve fizik tedavi merkezini oluşturan tesisler ve merkezler Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sahibi olması şartıyla uluslararası sağlık turizminde faaliyetlere başlayabilecek.

Sağlık Hizmetleri Entegrasyonu Sağlanacak

Yönetmelik kapsamında hem termal sağlık turizmi, hem fizik tedavi ve rehabilitasyon merkez, hem de yaşlı bakım evi olarak hizmet verecek olan üçlü tesisler sağlık hizmeti sunabilecekler. Özellikle yaşlı bakımı ve engelli bakımı ve bu kişilere verilecek sağlık hizmetleri ile ilgili bu merkezlere entegresi yapılmış bir yapının da olması gerekecek. Bu tesisler Sağlık Bakanlığı’ndan onay alarak faaliyete başlayabilecekler.

Oteller Devlet Hastaneleri ile Bağlantılı Olacak

Yaz sezonunda turizmin gözdesi pozisyonunda olan 5 yıldızlı oteller kış sezonunda bu şekilde hizmet verebilecekler. Kışın atıl durma düşen bu otellere turistlerin giriş çıkışlarını yaptıkları bölümden farklı bir bölüm açılarak kalan yaşlıların ve engellerlin giriş çıkışını buradan yapması sağlanacak. 5 yıldızlı otellerde sağlık hizmeti sunabilmenin öncelikli şartı Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almak olacak. Otel odalarının düzeni sağlık hizmetlerine uygun hale getirilerek, otelde doktor, hemşire ve sorumlu müdür bulunması zorunlu olacak. Bu kişilerin belirlenen kriterleri taşıması gerekecek ve her 10 hastaya 1 hemşire düşmesi de bir zorunluluk olacak. Otelde kalan yaşlılar otelin restoranlarından ve sosyal tesislerinden de yararlanacaklar. Sağlık alanında hizmet verecek olan bu otellerin devlet hastaneleri ile bağlantısı da yapılacak.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...