Türkiye İş Bankası Memur Alımları! Son Başvuru 17 Mayıs!

Türkiye İş Bankası kadrolarında görevlendirmek üzere 30 farklı ilde memur pozisyonunda yeni banka personel alımları yapıyor.

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk milli banka, ihtiyaçlarınızı kaliteli çözümlerle karşılayan lider, öncü ve güvenilir Türkiye İş Bankası memur alımları için sınav duyurusunu banka iş ilanlarında yayınladı.

Türkiye İş Bankası kadrolarında görevlendirmek üzere banka personel alımları yapıyor. Memur pozisyonunda oluşturulan ekip arkadaşları, şubelerde gişe, operasyon, satış, kredi gibi temel bankacılık hizmetlerinin sunulmasında görev alırlar. Son başvuru 17 Mayıs 2022 tarihidir. Online sınav şeklinde yapılacak ve başvuru sonrası bilgiler mail olarak gelecektir. Şartlara uygun olan adaylarla banka iletişime geçecektir.

Türkiye İş Bankası Memur Alım Şartları

Türkiye İş Bankası Memur Alım Şartları
Türkiye İş Bankası Memur Alım Şartları
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerden mezun olmak ve en geç 17.05.2022 itibarıyla mezun olmak.
 • 2022 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • Askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken 2023 Haziran ayına kadar tecil ettirmiş olmak.
 • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.
 • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak.
 • Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak.
 • Daha önce, İş Bankası’nın yaptığı Memur, Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı ve Çağrı Merkezi sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak.
 • Aksaray, Ankara, Bartın, Batman, Bursa, Çorum, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Karaman, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Uşak ve Yozgat illerinden herhangi birinde ikamet etmek veya tercih ettiği iller arasında yer vermek.
İlginizi Çekebilir:  Denizbank İş İlanları: Mayıs 2022 (Deneyimli-Deneyimsiz)

Türkiye İş Bankası Memur İşe Alım Süreci

İşe Alım Süreci
İşe Alım Süreci

Başvuru

 • İşe alım sınavlarına İŞ Bankası platformuna üye olarak başvuru yapabilir. Başvurunun uygun bulunması halinde özgeçmiş bilgileri belirtilen e-posta adresine sürece dair bilgiler gönderilir.

Genel Yetenek Sınavı

 • Bu aşamada sayısal ve sözel yeteneği ölçmeye yönelik sorulardan oluşan bir teste girilir.

Yetkinlik Bazlı Mülakat

 • İnsan Kaynakları yöneticileri ile geçmişte yaptığın işlere, sergilediğin davranışlara ve aldığın sorumluluklara dayalı kanıtlardan yola çıkarak, gelecekteki performansının ölçümlenmeye çalışıldığı yetkinlik bazlı görüşme gerçekleştirilecek.

Teklif ve Onay

 • Önceki tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylara, görev teklifinde bulunulur. Ardından adayın işe alım sürecinin bir parçası olan belge hazırlama sürecine yönlendirilir.

 Yetkili

 • Memur olarak 3 yılı tamamlayan adaylar, katılacağı sınavda başarılı ve genel çalışma performansının olumlu bulunması halinde Banka kadro imkanları doğrultusunda Yetkili unvanına sahip olabilir.

Müdürlük ve Yöneticilik

 • Yetkili olarak 5 yılı tamamlayan adaylar, katılacağı sınavda başarılı ve genel çalışma performansının olumlu bulunması halinde Banka kadro imkanları doğrultusunda II. Müdür unvanıyla yönetici pozisyona atanabilir. Yönetici pozisyonunda ise genel çalışma performansın doğrultusunda daha üst kademelere yükseliş gösterebilir.
İlginizi Çekebilir:  Akbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Lise ve Üniversite)

Bu iş ilanı ilk olarak ik.isbank.com.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanlarıkamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

https://ik.isbank.com.tr/is-ilani-detayi/memur–anadolu–2022MAS8

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
48TakipçilerTakip Et
2,312TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Şekerbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için...

Türkiye Finans İş İlanları: 2022 Mayıs (Güncel)

T.Finans Katılım Bankası 2016 yılı içerisinde personel alımlarına devam ediyor. Banka’nın açık pozisyonları için yayınladığı banka iş ilanları, Türkiye Finans Katılım düzenleyeceği banka sınavları, Türkiye Finans Katılım iş başvuruları

Akbank İş İlanları: 2022 Mayıs (Lise ve Üniversite)

Akbank İş İlanları… Ramazan boyunca Akbank banka personel alımları için devam ediyor. Şube ağlarını sürekli genişleten bankanın adaylarda aradığı kriterler ise pozisyonlara göre farklılık gösteriyor

Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Mayıs

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk...