Ana Sayfa Kariyer Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

-

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar?

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Cevabımıza banka gişe yetkilisi ne iş yapar sorusu ile başlayacağız. Gişe Görevlisi ya da Yetkilisi, bankalarda ya da resmi kurumlarda para alışverişleri, iş takipleri, dosya takipleri ve insan ilişkilerini kontrol eder. Bu pozisyonlar kurumlarda olduğu zaman kuruma ait, bankalarda olduğu zaman ise banka gişe yetkisi olarak tanımlanır.

Banka Gişe Yetkilisi pozisyonunda görev alacak bir kişinin asıl meslek grubu Büro ve Müşteri Hizmetlerinde istihdam etmektir. Bu mesleğin ise alt ana grubu olan Müşteri Hizmetlerinde görevlendirilen personellerdir. Banka Gişe Yetkililerinin asıl meslek grupları ise Kasiyerlik, Veznedarlık ya da benzer pozisyonlardır.

Banka Gişe Yetkilisi Görevleri Nelerdir?

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Banka Gişe Yetkilisi ne iş yaptığı sorusundan asıl önemli olan, görevler nelerdir, bankalar hangi pozisyonlarda görevlendirirler. Banka şubelerinde kasayı ilgilendiren tüm konulardır. Yani kasa işlemlerini yapan mevduat hesaplarının açılış ve kapanışları, mevduat hesaplarında gerçekleşen tüm işlemlerin yerine getirilmesi. Kişilerin bu görevleri bankanın ya da kurumun misyon ve vizyonları doğrultusunda yapması gerekir. Araç gereç ve iş sağlığı güvenliği çok önemlidir. Görevler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Banka çalışma saatleri başlamadan önce bankada olmak.
  • Çalışma saatleri başlamadan gün başı hazırlıklarını yapmak.
  • Banka şubelerinin mevduat kredi hesaplarına nakit ya da çekle para yatırma ve çekmek işlemlerini gerçekleştirmek.
  • Müşterilerin hesap açma isteklerini yerine getirmek.
  • Satış ekipleri tarafından yapılan bankacılık işlemlerinin nakit tahsilatlarını yapmak.
  • Müşterilere ödeme yapılması gereken durumlarda kimlik tespitlerini gerçekleştirmek.
  • Müşteri imzalarını doğrulamak.
  • Müşterilerin yetkilerinin olmadığı durumları yöneticilere iletmek.
  • Para yatırma ve çekme.
  • Havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirmek.

Banka Gişe Yetkilisi Maaşı Ne Kadar?

Banka Gişe Yetkilisi olarak görev alan bir kişinin maaşı ortalama olarak 2.000 Türk Lirasıdır. Ancak bu bağlı bulunan kuruma göre artabilir ya da azalabilir. Aynı zamanda yıllık zam oranlarına da göre bu tutar değişmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,118BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
31TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler