Ana SayfaGündemTSKB’nin Aktif Büyüklüğü 35 Milyar Liraya Ulaştı

TSKB’nin Aktif Büyüklüğü 35 Milyar Liraya Ulaştı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TSKB’nin 2018’in ilk yarı dönemdeki aktif büyüklüğü 35 milyar lira seviyesine çıktı. Öz kaynakları yıllık yüzde 17,4 büyürken, TSKB Genel Müdürü İnce, Dünya Bankası ile yakın geçmiş dönemde 409 milyon dolarlık kredi imzaladıklarını, bunun yakın zamanda kullandırılacağını söyledi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) tarafından bu yılın ocak ile haziran dönemlerin ait finansal sonuçları yayımlandı. Yayımlanan rapora göre bankanın aktif büyüklüğü yüzde 20,7 oranında yükselerek 35 milyar lira seviyesine ulaştı.

TSKB’nin Net Karı Yükseldi

TSKB’nın nakdi kredileri söz konusu dönemler yüzde 21,7 oranında büyüyerek 27,1 milyar liraya, öz kaynakları yüzde 3 büyüyerek 3,7 milyar liraya ulaştı. Öz kaynakları yıllık olarak yüzde 17,4 oranında büyürken, aktif getiri oranı ise yüzde 2 oldu. Geçen senenin aynı dönemine göre TSKB’nın net karı ise yüzde 11,5 oranında yükselerek 324,5 milyon lira seviyesine çıktı.

İnce: Dünya Bankası ile 400 Milyon Dolarlık Kredi İmzaladık

Konuyla ilgili değerlendirmeler bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce, 2018 yılının ilk yarı döneminde yurt içi ve küresel piyasalarda çok fazla risk bulunduğunu, tüm risklere rağmen bankanın başarılı bir yol izlediğini, bankacılık sektöründeki anlayışlarının her zaman Türkiye ekonomisi ile sanayi gelişimi olduğunu, yurt dışından sağladıkları kaynaklarla her zaman güçlendiklerini söyledi. Yakın geçmiş dönemde Dünya Bankası ile Kapsayıcı Finansmana Erişim Projesi kapsamında 400 milyon dolar değerinde kredi imzaladıklarını söyleyen İnce, kredinin çok yakın bir zamanda kullandırılacağını söyledi.

Kapsayıcı kalkınma misyonu kapsamında farklı alanlardaki projelere her zaman destek verdiklerini söyleyen İnce, bu yılın ocak ile haziran dönemleri arasında TSKB olarak çok sayıda farklı endüstri sürdürülebilir dönüşümüne kaynak sağlamaya devam ettiklerini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...