Ana Sayfa Gündem TSKB’nin Aktif Büyüklüğü 35 Milyar Liraya Ulaştı

TSKB’nin Aktif Büyüklüğü 35 Milyar Liraya Ulaştı

-

TSKB’nin 2018’in ilk yarı dönemdeki aktif büyüklüğü 35 milyar lira seviyesine çıktı. Öz kaynakları yıllık yüzde 17,4 büyürken, TSKB Genel Müdürü İnce, Dünya Bankası ile yakın geçmiş dönemde 409 milyon dolarlık kredi imzaladıklarını, bunun yakın zamanda kullandırılacağını söyledi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) tarafından bu yılın ocak ile haziran dönemlerin ait finansal sonuçları yayımlandı. Yayımlanan rapora göre bankanın aktif büyüklüğü yüzde 20,7 oranında yükselerek 35 milyar lira seviyesine ulaştı.

TSKB’nin Net Karı Yükseldi

TSKB’nın nakdi kredileri söz konusu dönemler yüzde 21,7 oranında büyüyerek 27,1 milyar liraya, öz kaynakları yüzde 3 büyüyerek 3,7 milyar liraya ulaştı. Öz kaynakları yıllık olarak yüzde 17,4 oranında büyürken, aktif getiri oranı ise yüzde 2 oldu. Geçen senenin aynı dönemine göre TSKB’nın net karı ise yüzde 11,5 oranında yükselerek 324,5 milyon lira seviyesine çıktı.

İnce: Dünya Bankası ile 400 Milyon Dolarlık Kredi İmzaladık

Konuyla ilgili değerlendirmeler bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce, 2018 yılının ilk yarı döneminde yurt içi ve küresel piyasalarda çok fazla risk bulunduğunu, tüm risklere rağmen bankanın başarılı bir yol izlediğini, bankacılık sektöründeki anlayışlarının her zaman Türkiye ekonomisi ile sanayi gelişimi olduğunu, yurt dışından sağladıkları kaynaklarla her zaman güçlendiklerini söyledi. Yakın geçmiş dönemde Dünya Bankası ile Kapsayıcı Finansmana Erişim Projesi kapsamında 400 milyon dolar değerinde kredi imzaladıklarını söyleyen İnce, kredinin çok yakın bir zamanda kullandırılacağını söyledi.

Kapsayıcı kalkınma misyonu kapsamında farklı alanlardaki projelere her zaman destek verdiklerini söyleyen İnce, bu yılın ocak ile haziran dönemleri arasında TSKB olarak çok sayıda farklı endüstri sürdürülebilir dönüşümüne kaynak sağlamaya devam ettiklerini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,255BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
30TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler