Ziraat Katılım’ın Net Karı Yüzde 185 Yükseldi

Google Haberlere Abone Ol:

Ziraat Katılım Bankası’nın finansal verileri açıklandı. 2018’in 1. Yarıyılında net karını geçen seneye kıyasla artıran banka, toplam aktiflerini, kullandırılan nakdi fonlarını da artırdı.

Ziraat Katılım Bankası Toplam Aktifleri Yüzde 29 Arttı

Ziraat Katılım Bankası’nın net karı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 185 oranında yükselerek 151,3 milyon TL seviyesine ulaştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Katılım Bankası Genel Müdür Metin Özdemir, Ziraat Katılım’ın Türkiye’nin kamu sermayeli ilk kamu bankası olduğunu, bankanın her zaman çok daha etkin, çok daha kaliteli ve çözüm odaklı finansal hizmet sağlamak için çalıştığını, bankanın toplam aktiflerinin geçen senenin haziran dönemi sonuna göre yüzde 29 oranında yükseldiğini, bununla da 18,4 milyar TL seviyesine ulaştığını söyledi.

Toplanan Fon 13,4 Milyar TL’ye Ulaştı

Toplanan fonlar yine aynı dönemle karşılaştırıldığı zaman yüzde 34 yükseldiğini söyleyen Özdemir, bununla da 13,4 milyar TL seviyesine çıktığını, kullandırılan nakdi fonların yüzde 24 yükseldiğini ve 14,6 milyar TL seviyesine çıktığını, tüm bankacılık sektörüne sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansmanlarının toplamının 23,6 milyar TL seviyesine ulaştığını söyledi. Ülke genelindeki şube ağlarının sayısını artırdıklarını söyleyen Özdemir, Ziraat Katılım Bankası şube sayısının yurt içinde 72 tane olduğunu ve 39 ilde bulunduklarını bildirdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...