Ziraat Katılım’ın Net Karı Yüzde 185 Yükseldi

0

Ziraat Katılım Bankası’nın finansal verileri açıklandı. 2018’in 1. Yarıyılında net karını geçen seneye kıyasla artıran banka, toplam aktiflerini, kullandırılan nakdi fonlarını da artırdı.

Ziraat Katılım Bankası Toplam Aktifleri Yüzde 29 Arttı

Ziraat Katılım Bankası’nın net karı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 185 oranında yükselerek 151,3 milyon TL seviyesine ulaştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Katılım Bankası Genel Müdür Metin Özdemir, Ziraat Katılım’ın Türkiye’nin kamu sermayeli ilk kamu bankası olduğunu, bankanın her zaman çok daha etkin, çok daha kaliteli ve çözüm odaklı finansal hizmet sağlamak için çalıştığını, bankanın toplam aktiflerinin geçen senenin haziran dönemi sonuna göre yüzde 29 oranında yükseldiğini, bununla da 18,4 milyar TL seviyesine ulaştığını söyledi.

Toplanan Fon 13,4 Milyar TL’ye Ulaştı

Toplanan fonlar yine aynı dönemle karşılaştırıldığı zaman yüzde 34 yükseldiğini söyleyen Özdemir, bununla da 13,4 milyar TL seviyesine çıktığını, kullandırılan nakdi fonların yüzde 24 yükseldiğini ve 14,6 milyar TL seviyesine çıktığını, tüm bankacılık sektörüne sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansmanlarının toplamının 23,6 milyar TL seviyesine ulaştığını söyledi. Ülke genelindeki şube ağlarının sayısını artırdıklarını söyleyen Özdemir, Ziraat Katılım Bankası şube sayısının yurt içinde 72 tane olduğunu ve 39 ilde bulunduklarını bildirdi.