Yapı Kredi Bankası, uzun yıllardır Türk Bankacılık sektöründe, ülke genelindeki yüzlerce şubesi ile hizmet vermekte olan, hatta şubelerinin yanı sıra Yapı Kredi en yakın ATM, internet bankacılığı, mobil şube ve telefon bankacılığı gibi çeşitli kanallar üzerinden hizmet veren bir bankadır. ATM’leri aracılığı ile haftanın her günü 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sağlayan banka, Yapı Kredi ATM para çekme limiti ve Yapı Kredi ATM para yatırma limiti getirerek, müşterilerinin güvenliğini sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme Limiti

Her geçen gün gelişme gösteren teknoloji sayesinde günümüzde bankacılık işlemlerini yerine getirebilmenin kolay ve çeşitli yolları sunulmaktadır. Örneğin; ATM’ler aracılığı ile şubelerde beklemeden kolaylık para çekme işlemleri yerine getirilebilmekte ya da para transferleri yapılabilmektedir. Yapı kredi ATM para çekme limiti ise, banka tarafından müşterileri için güvenlik amacıyla konulmuş olan bir önlemdir. Müşteriler kendileri için konulan günlük para çekme limiti sayesinde sınırlı miktarda para çekebilirken, bu sayede hesapla geriye kalan para banka tarafından muhafaza edilmektedir. Dolayısıyla bankanın olası bir dolandırıcılık için almış olduğu bu tedbirde Yapı Kredi günlük para çekme limiti bin 500 TL olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi para yatırma limiti, para çekme işlemlerinde olduğu üzere güvenlik amacıyla uygulanmaktadır. Banka müşterileri ATM’ler aracılığı ile banka hesabına para yatırırken en az 10 TL’lik banknotlar kullanabilmekte ve yatırılacak olan paranın yırtık, katlanmış ya da zarar görmemiş olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Yapı Kredi günlük para yatırma limiti ise en fazla 20 bin TL kadardır.

Yapı Kredi ATM İşlem Ücretleri

Yapı Kredi ATM en yakın şube üzerinden para çekme işlemleri gerçekleştiren bir banka müşterisi,

  • Günlük limitin üzerinde para çekeceği zaman 4,76 TL kadar ücret ödemektedir.
  • Kartlı para yatırma işlemlerinde 3. Şahıs hesabına yatırılan para için en fazla 8 TL ödemektedir.

Kartsız para yatırma işlemlerinde;

  • 400 TL ve altı için 12 TL,
  • 400 TL ve üzeri için 20 TL kadar ücret ödemektedir.

Ayrıca ortak ATM kullanımlarında da birtakım ücret kesintileri yapılmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın