Ana Sayfa Gündem Araç Sahipleri Dikkat!

Araç Sahipleri Dikkat!

0

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının açıklanmasının ardından konu hakkında önemli uyarılar yapıldı. Bu sisteme göre az kaza yapan ya da hiç kaza yapmayan kişiler ödüllendirilecek. 

Araç sahiplerini maddi açıdan zorlayan bellerini büken trafik sigortalarında sona gelindi ve bu konu hakkında önemli açıklamaların yapıldığı belirlendi. Yeni bir düzenleme ile trafik sigortalarına şirketler tarafından yapılan haksız zamların önüne geçilmesi bekleniyor. Bu durumda üzerinde bir süredir çalışma yapılan tavan fiyat uygulamasının hayata geçirildiği açıklandı ve bu sistem sürücüler tarafından büyük ilgi gördü. 

Geçtiğimiz günlerde bir toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek gündeme ilişkin önemli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulundu. Referandum öncesinde saha çalışmalarının devam ettiğine vurgu yaparak sandıktan evet çıkmasını hedeflediklerini anlattı. Tek adam sisteminin geldiği yönündeki endişelerin yersiz olduğunu ve yeni sistemle milletin daha çok söz sahibi olduğu bir sistemin getirileceği belirtildi. Gelişmiş devletlerde de demokrasi sisteminin uygulandığına dikkat çekerek bu sistem sonrasında ülkenin geliştirilmesinin hedeflendiği açıklanmış oldu. Yeni sistemde Cumhurbaşkanının yetkilerinin sınırlandırıldığı ve artık tek elde toplanılan bir sistem ile düzenin getirilmesinin planladığını belirtti. 

Tavan fiyat uygulaması hakkında da konuşan Mehmet Şimşek bu sistem sonrasında iyi sürücüler sınıfına giren kaza yapmamış ya da az kaza yapmış olan sürücülerin ödüllendirileceğini belirtti. Ancak bu uygulamanın sürücüler üzerinde bir rehavete yol açmaması için uyarılarda da bulundu. İyi sürücüler ödüllendirileceği gibi sık sık kaza yapan sürücülerinde cezalandırılacağını açıkladı. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version