Ana SayfaGündemÇalışan Emeklilere Güzel Haber!

Çalışan Emeklilere Güzel Haber!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışan emekliler için hükümet tarafından bir süredir yeni çalışmaların yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından çalışmaya çalışmaya devam eden emeklilerin tazminat hakları korunmuş olacak. 

Çalışan emeklilerin daha önceki dönemlerde yaşamış oldukları mağduriyetleri ortadan kaldırabilmek için çeşitli düzenlemeler yapılmıştı. Bu düzenlemeler sonrasında çalışan emeklilerin tazminat haklarının korunması için bazı çalışmalar yapıldı. Daha önceki sistem düşünüldüğü zaman çalışan emeklilerin sonrasında tazminat alma haklarının bulunmadığı bilinirken yeni sistemde artık tazminat alabilecekleri belirtildi. Aynı işyerinde çalışmaya devam eden emeklilerin istifa edebilme imkanları da bulunacak. Emeklilerin haklarının korunabilmesi için yeni düzenlemelerin yapılması emeklilerin rahat bir nefes almalarını sağlayacak. 

Türkiye’de 11.5 milyon civarında emekli olduğu düşünüldüğü zaman geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin büyük bir kısmının çalışma hayatına devam ettikleri öğrenildi. Emekli olan kişilerin büyük bir kısmı çalıştıkları iş yerinde iş hayatına devam ederken başka işlerde de çalıştıkları öğrenildi. Emeklilerin tekrar çalışma hayatı içerisine girmeleri için herhangi bir engelleri bulunmuyor. Daha önceki yıllarda ortaya çıkan engellerin kaldırılması için hükümet tarafından birçok çalışma yapıldı. Yeni yapılan düzenlemeler sonrasında emeklilerin tazminat konusunda da birçok hakka sahip olduğu öğrenildi. 

Emekli olduktan sonra tazminat alıp alamayacağını merak eden kişiler için yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre bir yıl çalışan emeklilerin kendi istekleri ve kusurları dışında işten ayrılmaları, iş sözleşmesinin fesh edilmesi halinde kıdem tazminatını sorunsuz bir şekilde alabilecekleri ifade edildi. Emeklilerin daha önceki dönemlerde yaşamış oldukları sıkıntıların yeni düzenlemeler sonrasında son birkaç yıl içerisinde tamamen ortadan kaldırıldığı ifade edildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.