Advert Advert Advert

Arçelik’ten Taşınma Kararı!

Arçelik’ten Taşınma Kararı!
Arçelik’ten Taşınma Kararı! Çiğdem Yeniay -

İstanbul’dan taşınma kararı alan Arçelik, Beylikdüzü’ndeki üretim merkezini 31 Mart 2018 tarihine kadar taşıyacağını açıkladı.

İstanbul’dan taşınma kararı alan Arçelik, Beylikdüzü’ndeki üretim merkezini 31 Mart 2018 tarihine kadar taşıyacağını açıkladı.

Taşınma İşlemi 31 Mart 2018’de Tamamlanacak

Markanın İstanbul’un Beylikdüzü’ndeki fabrikası elektronik üretimi yapmaktaydı. Şirket, söz konusu üretim merkezini Tekirdağ kentine taşıyacağını KAP’a bildirdi. Kamuyu Aydınlatma Platformuna verilen bilgide merkezin taşınmasının 31 Mart 2018 tarihine kadar gerçekleşeceği kaydedildi. Şirketin Beylikdüzü üretim merkezinde çalışmakta olan personelinin ne olacağı ise açıklamada yer almadı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna Bilgi Verdi

Arçelik’in Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, söz konusu üretim merkezinin ileri teknoloji ile üretim yaptığının altı çizilerek; rekabetin ve verimliliğin yükseltilmesi adına taşınma kararının verildiği ifade edildi. Açıklamada tüketici ihtiyaçlarının göz önüne alındığı, ihtiyaçların karşılanabilmesi için taşınma kararının verildiği, Beylikdüzü’ndeki elektronik üretim merkezinin Tekirdağ Çerkezköy’e taşınacağı ve taşınmanın 31 Mart 2018 tarihine kadar tamamlanmasının öngörüldüğü ifade edildi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada Beylikdüzü’nde boşaltılacak gayrimenkulün ne şekilde değerlendirileceği konusunda şimdilik bir karar alınmadığı da yer aldı.

Anadolu Efes’te Merter’deki Üretimi Durdurma Kararı Almıştı

Arçelik’in bu kararı öncesinde de buna benzer bir karar Anadolu Efes’ten gelmişti. Anadolu Efes markası Merter’deki üretim merkezinde devam eden faaliyetlerini durduracağını açıklamıştı. Anadolu Efes’in Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, Merter’deki üretimin hacminin farklı fabrika bünyelerine dahil edileceği ifade edilmişti. Anadolu Efes’in üretimi durdurma kararında verimin arttırılması ve fabrikanın şehir içinde kaldığına yönelik sebepler etkili olmuştu. Firmada çalışan personelin ise açık olan merkezlere kaydırılacağı, açık olmaması halinde ise yasal haklarının geçerli olduğu kaydedilmişti. 

arçelik beylikdüzü arçelik taşınma kararı tekirdağ kamuyu aydınlatma platformu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!