2017 yılının ilk çeyreğine dair açıklamalarda bulunan Türk Telekom’dan rekor başarı haberi geldi. Şirket açıklamasına göre 2017 yılının ilk çeyreğinde yüksek abone kazanımı ve rekor büyüme gerçekleştirilerek önceki yıllara büyük fark atıldı. Yılın ilk çeyreğinin bilgilerini kamuoyuna duyuran Türk Telekom geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,33 oranında artış yaşanarak 4,3 milyar Türk lirası gelir elde edildiğini açıkladı. Şirketin net kârı ise kur zararları sebebi ile 66 milyon Türk lirası olarak belirtildi. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 13,33 oranında gelirini artıran Türk Telekom son zamanların yüksek artışını yaşayarak 2017 yılında bir rekora imza attı.

Abone Sayısı Artırıldı

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre mobil abone sayısı 142 adet artış yaşayarak 18,7 milyona ulaştı ve mobil data büyümesindeki güçlü ivme de 2017 yılının ilk çeyreğinde devam etti. Aboneliklerini artırarak yoluna devam eden Türk Telekom, ev TV abone bazındaki artışı hızlandırıp 97 bine çıkararak bu segmentteki en yüksek seviyeye çıkardı.

2017 Yılı Güzel Başladı

Türk Telekom’un 2017 yılına iyi bir başlangıç yaptığını, yılın ilk çeyreğinde elde edilen başarının çok önemli olduğunu belirten Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Paul Doany, 2017 yılının finansal ve operasyonel sonuçlarının çok olumlu olduğunu, gelirin 4,3 milyar liraya kadar ulaştığını, halka arz edilmesinden sonraki en yüksek seviyeye ulaştığını söyledi. Şirket yetkilileri daha başarılı adımlar atmak için güçlü iş birliklerinin devam edeceğini ve daha yüksek başarılar elde edileceğini söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın