Advert Advert Advert

Doğu Anadolu’da 4 Yeni Proje İle Kalkınma Hızlanacak

Doğu Anadolu’da 4 Yeni Proje İle Kalkınma Hızlanacak
Doğu Anadolu’da 4 Yeni Proje İle Kalkınma Hızlanacak -

Van Kapıköy Sınır Kapısı’nın modernleştirilmesi için yürütülmekte olan çalışmalara 4 yeni proje eklenerek bölgede kalkınmanın hızlanması hedefleniyor.

Türkiye İran sınırında yer almakta olan ve geçtiğimiz yıllarda transit taşımacılığa açılan Kapıköy-Razi sınır kapısında devam etmekte olan modernizasyon çalışmaları kapsamında bölgede Lojistik Üs, Depolama Merkezi, Modern Gümrük Laboratuvarı ve Kapıköy Ticaret Merkezi projelerinin hayata geçirilmesi ile bölgenin kalkınması için destek sağlanması amaçlanıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi tarafından yapılan açıklamada gerçekleştirilecek projelerin bölge halkına istihdam sağlayacağı, bölgenin ticari manada büyük bir gelişme imkanı yaşayacağı ve ülke için de ciddi kazanımlar elde edileceği belirtilerek, “Bu yatırımlar sayesinde özellikle İran ile ticaretimiz de büyük bir ivme yakalayacağımızı düşünüyoruz. İran’dan çok iyi pay elde edeceğiz. Bu da hem bölgenin kalkınmasına ve bölge halkına hem de ülkemize oldukça faydalı olacak. Ayrıca bu yatırımlar terörün de bel kemiğini kıracak.” Denildi.

İlgili projeler ile alakalı ihale süreçlerinin henüz devam ettiğini belirten Çiftçi, Doğu Anadolu’daki vatandaşlarımız için alternatifler oluşturarak bu bölgeyi ekonomik anlamda daha ileri taşımak istediklerini sözlerine ekledi.

Demiryolu ulaşımının da sağlanabildiği bir sınır kapısı olan Van Kapıköy Razi Kara Sınır Kapısının bölge iş dünyası için önemi oldukça fazla. Mart ayında uluslararası ticarete açılan kapıdan günlük büyük oranlarda araç geçişi olması hedeflenirken aynı zamanda demiryolu ile de ticari trafiğin sağlanması hedefleniyor. Van Organize Sanayi Bölgesi ile İran sanayini birbirine bağlayacak bu kapı üzerindeki yatırımlar bölge halkı tarafından da sevinçle karşılanıyor.

Van Kapıköy Razi Kara Sınır Kapısı Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!