Advert Advert Advert

Martta Oteller Doldu Taştı!

 Martta Oteller Doldu Taştı!
 Martta Oteller Doldu Taştı! -

Mart ayında otel doluluk oranında geçen yılın aynı dönemine göre büyük artış yaşadı. Otellerin dolup taşması sonrası sektör temsilcileri turizm sezonundan daha da umutlandı.

Mart ayında otellerdeki doluluk oranları ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Otelciler Birliğinden (TÜROB), yerli şirketlerin düzenlemiş oldukları etkinlikler ve Nevruz Bayramı dolayısı ile otellerde doluluk oranını geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdiğini, yüzde 5,3 oranında yaşanan artış sonrasında turizm sezonu dışında olan mart ayında otel doluluk oranının yüzde 55,8 oranına yükseldiğini açıkladı. Söz konusu oranın geçen yılın ilk çeyreğinde yüzde 2,3 oranında artış gösterdiğini belirten TÜROB yetkilileri, bu gelişmenin çok sevindirici olduğunu ancak buna rağmen oda gelirlerinde en büyük kaybı yaşayan ülke olduğumuzu belirtti. Yetkililer doluluk oranının yükselmesinin yanında oda geliri fiyatının düşmesinin hoş olmadığını ancak şu dönemde bu gelişmenin önemli olduğunun altını çizdi.

Antalya ve İstanbul ilk Sırada

Tüketici tercihlerinde ilk sırada Antalya ve İstanbul’un olduğunu belirten yetkililer, Antalya’da doluluk oranlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,5 oranında artış gösterdiğini ve doluluk oranının yüzde 55,1 seviyesine geldiğini belirtti. İstanbul’da doluluk oranlarının yüzde 7,5 oranında artış gösterdiğini ve yüzde 56,1 seviyesine çıktığını belirten yetkililer, İstanbul’da oda gelir fiyatlarında yaşanan düşüş sebebi ile ilin en büyük gelir kaybı yaşayan Avrupa destinasyonu olduğunu söyledi.

Artış Önemli Bir Gelişme

Otellerin doluluk oranı hakkında açıklama yapan TÜROB Başkanı Timur Bayındır, yaşanan yükselişte şirketlerin yaptığı etkinliklerin etkisinin çok olduğunu, Nevruz Bayramı dolayısı ile İran pazarının sektörü hareketlendirdiğini, bu yükselişin istikrarının net olmadığını ancak 2017 turizm sezonu açısından umutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Avrupa destinasyonu oteller turizm sektörü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!