Advert Advert Advert

Canikli: Bu Yıl Zam Yok

Canikli: Bu Yıl Zam Yok
Canikli: Bu Yıl Zam Yok -

Canikli bankaları faizlerin düşeceğini söyleyerek uyardı. Ayrıca bu yıl kamu ürünlerine zam yapılmayacağını da belirtti.

16 Nisan 2017 tarihinin Türkiye tarihinde çok önemli bir eşik olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, referandum sonrası ana gündemin ekonomi olduğunu belirtti. Halkın basiretli bir karar vererek oyunu istikrardan yana kullandığını, bu kararın Türkiye ekonomisi için çok önemli olduğunu belirten Canikli, referandum sonrası ana konu olarak ekonomiye odaklanıldığını, 2016 yılında yaşanan olumsuz gelişmelerin izlerinin 2017 yılında silinmesi için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Yeni bir döneme girildiğini ve bundan sonraki süreçte yapılan yatırım ve teşviklerin olumlu sonuçlarının alınmaya başlanacağını belirten Canikli, 2016 yılının son çeyreğinden itibaren ülke genelinde ciddi teşvik, yatırım ve reformun yapıldığını hatırlattı. Üretim Reformu Paketi ile ilgili de bir açıklama yapan Canikli, paket ile ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını sözlerine ekledi.

Hedef Minimum Maliyet

Üretim Reformu Paketi’nin üreticiler açısından çok önemli olacağını belirten Canikli, teknik çalışmaları tamamlanan paket hayat geçirildiğinde sanayiciye minimum maliyet sağlanacağını ve faizlerinde gelecek günlerde düşeceğini söyledi. Mevduat faizinin yüzde 14’lere çıktığını bunun sebebinin bankaların mevduat yarışına girmesi olduğunu belirten Canikli, bu uygulamanın doğru olmadığını takip edileceğini söyledi.

Bu Yıl Zam Yok

Yıl sonuna kadar enflasyon, işsizlik ve faiz rakamlarının tek haneye düşürülmesi için çalışmaların yürütüldüğünü belirten Canikli, bu yıl içerisinde kamu ürünlerine zam yapılmayacağını açıkladı. Hem finansman çeşitliliğini artırmak hem de fon kaynağı yaratmak için yeni bir finansal enstrüman üzerinde çalışıldığını belirten Canikli, yeni uygulamanın adının banka senedi olduğunu, bankaların bu enstrüman sayesinde menkul kıymet olarak ihraç edip para bulabileceğini söyledi.

mevduat yarışı banka üretim reformu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!