Advert Advert Advert

Albayrak: Destekler Devam Edecek!

Albayrak: Destekler Devam Edecek!
Albayrak: Destekler Devam Edecek! -

Bakan Albayrak, kazan kazan stratejisine dayalı bir iş birliği olması şartı ile küresel ve bölgesel her projenin destekleneceğini söyledi.

Atlantik Konseyi Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin son 15 yıllık sürecinin çok önemli olduğunu, ülkenin bu zaman dilimi içerisinde büyüyen ekonomisi, yoğun yatırım ajandası ve başarı hikayesi ile sürece çok büyük katkılarda bulunduğunu, ilerleyen zamanlarda bu başarılardan çok daha fazlasının yaşanacağını söyledi. Türkiye’nin yerli kaynaklarını yüzde 50’ye çıkarttığını ve her geçen gün bu alanda ilerlemelerin yaşandığını belirten Albayrak, enerji alanında çok büyük yatırımların gerçekleştirildiğini orta ve uzun vadede yapılan bu yatırımların hem ekonomiye hem de istihdama çok büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Enerji Maliyetleri Düşürüldü

Yerli enerji kaynaklarını artırmak için çok büyük çalışmalar yapıldığını belirten Albayrak, yenilenebilir enerjide büyük adımlar atıldığını, enerji maliyetlerinin üçte bire düşürüldüğünü söyledi. Her alanda çalışmaların tam gaz devam ettiğini belirten Albayrak, uluslararası enerji arz güvenliğini sisteme dahil etmek için daha çok çalışılacağını söyledi.

Kazan Kazan Modeli

Gaz piyasalarının yanı sıra yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması için de çok önemli adımlar attıklarını ve kazan kazan stratejisi ile hareket ettiklerini belirten Albayrak, geçen ay gerçekleşen en büyük güneş tarlası ihalesi ile enerji maliyetlerinin düşürüldüğünü, temmuz ayında yapılan planlar doğrultusunda enerji firmalarının yoğun katılımı ile 1 milyarlık portföyün sektöre dahil edileceğini söyledi.

Destekler Devam Edecek

Kazan kazan stratejisine dayalı olan projeleri her zaman onayladıklarının altını çizen Albayrak, bu stratejiye dayalı bir iş birliği olması koşulu ile küresel ve bölgesel barışa ve istikrara hizmet edecek her projenin destek kapsamında olacağını söyledi.

yenilenebilir enerji enerji maliyetleri kazan kazan stratejisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!