Advert Advert Advert

50 Bin TL'lik Sıfır Faizli Kredi Desteğinin Kullandırım Süresi Uzatıldı

50 Bin TL'lik Sıfır Faizli Kredi Desteğinin Kullandırım Süresi Uzatıldı
50 Bin TL'lik Sıfır Faizli Kredi Desteğinin Kullandırım Süresi Uzatıldı Çiğdem Yeniay -

KOSGEB’den müjdeli haber geldi. KOSGEB, 50 bin TL’lik sıfır faizli işletme kredisi desteğinin kullandırım süresini uzattı.

KOSGEB’den müjdeli haber geldi. KOSGEB, 50 bin TL’lik sıfır faizli işletme kredisi desteğinin kullanım süresini uzattı.

Konu hakkındaki açıklamayı KOSGEB Başkanı yaptı. Buna göre 50 bin TL’lik sıfır faizli işletme kredisinde kullandırım süresinin uzatılmasına karar verildiğini açıklayan Başkan Recep Biçer, işletmelerden KOSGEB’e ulaşan taleplerin değerlendirildiğini ve bu yönde bir karar aldıklarını kaydetti. Son gelişmeler ardından söz konusu kredinin kullandırım süresi 2 Haziran 2017 tarihine kadar uzatılmış oldu.

KOSGEB Başkanı tarafından yapılan açıklamada 2016’daki kredi desteğine başvuran işletme sayısının 249 bin olduğuna dikkat çekilerek, KOSGEB’in 15 bin işletmeye 50 bin liralık sıfır faizli kredi desteği verdiği kaydedildi. 50 bin liralık faizsiz kredi desteğine olan yoğun ilgi sonrasında Başbakan Yıldırım tarafından desteklerin devam etmesi yönünde talimat verdiğini ifade eden Biçer, 2017 yılında da desteklerin devam edeceğini müjdeledi. Bu yılki destek bütçesinin 2 milyar 500 milyon olduğunun altını çizen Biçer, çok sayıda küçük ve orta ölçekli işletmenin de umudu oldu.

KOSGEB Başkanı açıklamasında 2017’de hayata geçirilen destek uygulamasında 460 bin 167 KOBİ’ye destek sağlanması için KOSGEB’in onay verdiğini belirtti. 10 günlük başvuruların değerlendirilmesi ardından ise 28 Şubat itibari ile kredi işlemleri başlatıldı.

50 bin TL’lik sıfır faizli kredi başvuruları 28 Nisan tarihinde sona eriyordu. KOSGEB Başkanı Biçer işte bu tarihe işaret ederek, bankalarda yapılması gereken kredi işlemlerinin uzun sürdüğünü bu nedenle de işletmelerin krediyi kullanamadıklarını ifade etti. Bu noktada kredi kullandırım süresinin uzatılması yönünde talepler aldıklarını kaydeden Biçer, söz konusu sürenin 28 Nisan tarihinden 2 Haziran tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere can suyu olan 50 bin liralık sıfır faizli kredi desteğinden bu güne kadar yaklaşık 250 bin kadar işletme faydalandı. 

kosgeb 50 bin liralık sıfır faizli kredi desteği 50 bin lira faizsiz kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!