Online alışverişin en önemli isimleri arasında yer alan Amazon’un kurucu ismi Jeff Bezos kişisel servetine servet ekledi. Bezos’un serveti 80 milyar dolarlık sınırı aştı.

Online ticarette aranan isimler arasında ilk sıralarda bulunan Amazon, kurucusun milyon dolarlar kazandırdı. Şirket hisseleri son günlerde hızlı bir yükselişe ev sahipliği yaptı. Bu yükseliş şirketin kurucusu Jeff Bezos’un servetine milyon dolarlar ekledi. Kasasına giren dolarlar sonrasında dünyanın sayılı zenginleriyle yarışta bir adım öne geçen, Jeff Bezos hisselerdeki yükseliş aynı hızla devam ederse dünyanın en zengin insanı olacak.

Şirkete ait hisselerin değeri piyasanın beklentisinden daha fazla arttı. Kısa bir zaman diliminde gerçekleşen değer artışı Jeff Bezos’ın servetinin 80 milyon dolarlık sınırı aşmasını sağladı. Şirket sahibi Jeff Bezos’un 53 yaşındaki sahibi de böylelikle dünyanın en zenginleri arasına girmeye aday oldu.

Servetine Sadece 5 Yılda 62 Milyar 200 Milyon Ekledi

Dünyanın en zengin insanı olarak ilan edilen Bill Gates’in servetini geride bırakmaya aday olan online alış veriş devi Amozon’un kurucusu Jeff Bezos, sadece 5 milyon doları daha kasasına koyarsa dünyanın en zengin unvanını alacak. Bill Gates’i tahtından indirmeye bir adım kala Bezos gelişmelerden memnun! Jeff Bezos’un geçen 5 yıllık süreçteki kazancı 62 milyar 200 milyon dolar olarak tespit edildi. Ticaret devinin senelik kazancıysa 10 milyar doları aşıyor. Bezos’un en kısa sürede dünyanın en zenginleri listesinin ilk sırasına oturacağı ifade ediliyor.

Bloomberg tarafından belirlenen Milyarderler Endeksi, Bezos’un servetiyle giyim sektörünün lideri Zara’nın sahibi Amancio Ortega’nın servetinin aynı seviyede olduğunu gösteriyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın