ABD ve İngiltere uçuşları için elektronik yasağının alınmasının ardından Türk Hava Yolları yolcuları kaybetmemek adına uçuş sırasında laptop dağıtma kararı aldığını açıklandı. 

Bir süredir ABD ve İngiltere tarafından alınan elektronik uçuş yasağı çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bunun ardından ülkeler tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bu kararın güvenlik amacı ile alındığı belirtilmişti. 10 farklı havalimanından direkt uçuşlar için alınan bu karar Atatürk Havalimanını da etkilediği için Türk Hava Yolları şirketi bu durum hakkında bazı önlemler alacağını açıklamıştı. 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yapmış olduğu açıklamalarda yeni stratejileri hakkında bazı önlemler alacaklarını belirtti. Bir sonraki haftadan itibaren bu konuda yeni bir karar alındığı ifade edildi. Bunun için business class yolcuları için laptop dağıtımının başlayacağını açıklaması büyük dikkat çekti. Aynı işlemin bir değişiği ise ekonomi sınıfı için yapılacak. Bu sınıfta uçan yolcular kablosuz internete ücretsiz bir şekilde ulaşabilecekler. Daha önceki dönemler düşünüldüğü zaman ekonomi sınıfı uçuş sırasında interneti ücretli bir şekilde satın aldıkları ortaya çıkmıştı. Şirket tarafından alınan kararın doğru olmadığı üzerine basa basa ifade edilirken yolcu kaybının yaşanmaması için konforu sağlamak adına şirket tarafından her türlü önlemin alınacağı ifade edildi. 

Teknolojik anlamda yapılan ciddi yatırımlar sonrasında ortaya çıkması muhtemel güvenlik açıklarının da bu şekilde ortadan kaldırılmasının planlandığı açıklandı. Yeni sistemin hayata geçirilmesi sonrasında kapılar açıldıktan sonra teknolojik araçların yolcuları tanıması planlanıyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın