Advert Advert Advert

Ukrayna ile Serbest Ticarette Son Aşamaya Gelindi!

Ukrayna ile Serbest Ticarette Son Aşamaya Gelindi!
Ukrayna ile Serbest Ticarette Son Aşamaya Gelindi! -

Bir süredir gündemde olan serbest ticaret anlaşmasında sona yaklaşıldı. Yetkililer yakın zamanda sonuçlanacağını belirtirken iki ülkenin stratejik ortak olduğunun altını çizdi.

Türkiye ve Ukrayna arasındaki Serbest ticaret Anlaşması’nda son aşamaya gelindi. Lviv Valiliği, Türkiye Ukrayna İş adamları Derneği (TUİD) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizatörlüğünde ve Türk şirketlerinin sponsorluğu ile düzenlenen forum kapsamında Ukrayna’nın yatırım ve ticaret potansiyeline dair sunumlar gerçekleştirildi. Forumda bilgi paylaşımı yapılmasının ok önemli odluğunu belirten yetkililer bu tür organizasyonların ülkelerin ekonomik ve ticari ilişkileri açısından olumlu sonuçlar elde edilmesini sağladığının altını çizdi. Forumda bir konuşma yapan Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Stepan Kubiv, Türkiye ile Ukrayna arasında gündemde olan Serbest Ticaret Anlaşması’nda yavaş yavaş son noktaya gelindiğini hatırlattı. Ukrayna ile Türkiye’nin stratejik ortak olduğunun altını çizen Kubiv, iki ülke yetkilileri arasında serbest ticaret konusunun görüşüldüğünü, iki ülkenin ticareti açısından da çok önemli olan Serbest Ticaret Anlaşması’nın önümüzdeki yıl son baharda imzalanacağının sinyallerini verdi.

Ukrayna’da İş Yapmak Daha Kolay

Ukrayna’nın bir geçiş döneminde olduğunu ve yapısal reformların hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu belirten TUİD Başkanı Burak Pehlivan, Ukrayna’nın Türk yatırımcılar için büyük fırsatlar sunduğunu, son zamanda Türk iş dünyasının bu ülkede 300 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını artık Ukrayna’da iş yapmanın daha kolay olduğunu söyledi.

Ukrayna Yatırımcıları Bekliyor

Ukrayna’nın son dönemlerde Türk iş dünyası ile yakın ilişkiler kurmak için çaba sarf ettiğini belirten yetkililer, yatırımcıların bu konuda adım atması gerektiğini atılan adımlar karşılığında karşı taraftan olumlu yanıtlar alınacağını ve her iki tarafın da kazançlı çıkacağını söyledi.

Serbest Ticaret Anlaşması ekonomi ticaret
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!