Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iş adamları ve sanayiciler ile yaptığı toplantı sonrasında yastık altındaki sermayelerin piyasaya sürülmesi için önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde sanayiciler ve iş adamları ile bir konferans gerçekleştirdi. Bu süreç içerisinde sanayicilerin ve iş adamlarının ekonomik anlamda ülkeye sağlamış oldukları katkılardan bahsetti. Ülkeyi seven vatandaşların ellerini taşın altına koyacaklarını ve bu durumdan memnun olacaklarını belirtti. Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen toplantının genel kurulunda Türkiye’nin içerisinde bulunduğu dönem ve değişime dikkat çekildi. 

Ekonomik anlamda yaşanan sıkıntıların üstesinden gelebilmek için hep birlikte el ele vermenin ne kadar önemli olduğunu ifade etti. Zamanın son dönemlerde yaşanan olaylar ve içerisinde bulunduğumuz dönemden dolayı en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparken önümüzdeki yapmamız gereken çok plan ve projenin olduğuna da dikkat çekmeyi ihmal etmedi. Referandumun evet yanıtı ile sonuçlanmasının ardından hükümet tarafından söz verildiği gibi ekonomik anlamda reformlar için harekete geçildiği ifade edildi. Hükümet tarafından söz verilen yatırımların ve yeniliklerin hayata geçirilmesinin ardından ekonomiye katkı sağlayan iş adamlarının da harekete geçmeleri gerektiğine vurgu yaptı. 

Ekonomiyi hareketlendirmek ve istihdam verilerine katkı sağlamak için kalifiye eleman arayışlarına son vererek düz işçi alınması gerektiğine vurgu yaparken yastık altında bulunan bazı yatırımların ve birikimlerin bu dönemde ülke ekonomisi için piyasaya sürülmesi gerektiğine dikkat çektiler. Bunun ardından belirlenen hedeflerin daha kolay yakalanmasının mümkün olduğu dile getirildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın