Mangal Sezonu Fiyatları Artırdı

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte vatandaşlar mangal sezonunu açtı. Ancak bu süreç içerisinde et fiyatlarının ikiye katlandığı öğrenildi. 

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte hava sıcaklıkları iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı. Bunun ardından Türk vatandaşlarının en çok keyif aldığı aktivite olan piknik sezonu ve mangal sezonu açılmış oldu. Son zamanlarda ormanlık alanlar ile sahil bölgelerinin özellikle havanın sıcak olduğu zamanlarda piknikçiler ile doldukları öğrenildi. Ancak bu durum et fiyatlarını hızlı bir şekilde artırmaya başladı. Kış aylarında kanat fiyatları 9 lirayken piknik sezonunun açılması ile birlikte 18 liraya kadar yükseldiği öğrenildi. 

4 kişilik bir ailenin bir piknik maliyeti hesaplandığı zaman 200 liralık bir masrafı gözden çıkarmalarının gerekli olduğu tespit edildi. Özellikle kırmızı et fiyatlarının bu şekilde daha fazla masrafa neden olabileceği belirtildi. Tüketicilerin et fiyatlarının artmasından dolayı son derece rahatsız oldukları öğrenildi. Özellikle kırmızı et fiyatlarının beyaz ete göre daha yüksek olmasından dolayı alım gücününde düştüğü belirtildi. Tüketiciler fiyatlardan dolayı şikayetçiyken üreticiler yüksek fiyatlara rağmen emeklerinin karşılığını herhangi bir şekilde alamadıkları iddia edildi. Son 10 yıllık süreç düşünüldüğü zaman et fiyatlarının 3 katına çıktığı öğrenildi. Et fiyatlarında meydana gelen yükselişin durdurulması için hükümetin bir adım atması bekleniyor. 

Kırmızı et fiyatlarının sürekli olarak artmasından dolayı vatandaşların tavuk etine yöneldikleri öğrenildi. İlginin artmasından dolayı tavuk fiyatları da beklenmedik bir şekilde iki katına çıktı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.