Benzin ve Otogaz Fiyatlarında İndirim Yolda!

Dolar fiyatlarında meydana gelen düşüş benzin fiyatlarını da etkilemeye başladı. İkinci indirimin yolda olduğu açıklandı. 

Küresel piyasalarda olumlu bir seyrin izlenmesi ve merkez bankası tarafından alınan önlemlerin ardından dolar hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Doların son dört ayın en düşük seviyelerini görmesinin ardından benzin fiyatları da bu durumdan etkilenmeye başladı. Bir haftalık süreç içerisinde daha önceki dönemde bir indirime gidilmişti. Yetkililer tarafından yapılan tahminler sonrasında ikinci bir indirimin gerçekleştirileceği açıklandı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından konu hakkında önemli değerlendirmeler yapıldı. Bu değerlendirmelere göre benzinde ikinci kez 11 kuruş civarında bir indirimin yapılması planlanıyor. Yapılacak olan indirimin benzinin yanı sıra otogazda da yapılabileceği belirtildi. 

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikasının resmi facebook adresi üzerinden bir açıklama yapıldığı öğrenildi. Rafineri çıkış fiyatlarında bu hafta üzerinde bir değişikliğin planlandığı öğrenildi. Değişikliklerin benzin ve otogaz fiyatlarında 3 Mayıs tarihinden itibaren kendisini gösterebileceği özellikle belirtildi. Yapılan son açıklamaların ardından 3 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubu ürünlerinde 11 kuruş, otogaz grubu ürünlerinde ise 10 kuruş indirimin beklendiği özellikle belirtildi. Yapılan bir diğer açıklamaya göre ise motorin grubunda herhangi bir değişikliğin beklenmediği açıklandı. 

Yapılması planlanan indirimin hayata geçmesi ile birlikte İstanbul ili üzerinden düşünüldüğü zaman ortalama benzin fiyatı 5.10 liraya kadar gerileyecek. Yine aynı il üzerinden otogazın litre fiyatı da 2.89’dan 2.79 liraya kadar gerileyebilecek. en son indirimin 25 Nisan tarihinde yapıldığı açıklanmıştı. Bu durumda son 1 hafta içerisinde ikinci indirimin geleceği belirtildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.