Ptt tarafından gerçekleştirilen bazı açıklamaların ardından Hızlı Geçiş Sistemi konusunda bazı uyarılarda bulundukları öğrenildi. 

PTT tarafından yapılan yazılı bir açıklama sonrasında araç sürücüleri kesin bir şekilde uyarıldı. Bunun ardından PTT tarafından araç sürücülerine özel bazı hizmetlerin verildiği açıklanmıştı. Özellikle dikkat çeken hizmetleri arasında android telefonlarda çalışan Hızlı Geçiş Sistemi adı altında kullanılan yazılımın tehlikeli sonuçlar doğurabileceği belirtildi. Bu yazılımın araç sürücülerine HGS gişelerinde büyük kolaylıklar sağladığı tespit edildiğinden dolayı büyük bir çoğunluk tarafından kullanılıyor. 

Ancak yapılan bazı değerlendirmeler sonrasında şirketlerin hizmetleri arasında yer alan Hızlı Geçiş Sistemi yazılımlarının bazılarının orijinal olmadığı insanları kandırmaya yönelik olduğu tespit edildi. Özellikle android işletim sistemine sahip olan telefonlarda HGS yazılımına benzer bazı sahte yazılımların kullanıldığı anlaşıldı. Söz konusu olan sahte yazılımların kaynak kodları üzerinden detaylı bir araştırma yapıldı ve bu araştırma sonrasında yazılımlara kredi kartı ve telefon üzerinden müşterilerin aranarak kayıt edildiği tespit edildi. Bu gibi sahte yazılımların ilerleyen dönemlerde çeşitli dolandırıcılık olayları ile gündeme geldiği öğrenildi. Bunun ardından şirketin güvenilirliğinin her şeyin üzerinde olduğu özellikle ifade edildiğinden dolayı sahte yazılımlar konusunda vatandaşlara uyarılar yapıldı.

Sürecin hukuki boyutunun da başlatıldığı tespit edildi. Söz konusu sahte yazılımların Google Play üzerinden kaldırılması için gerekli çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Şirketin müşterilerin yazılımların indirilme sürecinde dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı. Söz konusu sahte yazılımları indirmiş olan müşterilerin zarar görmemek adına bu yazılımları telefonlarından silmeleri gerektiği belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın